“Пальмові гілки є знаком перемоги”, – владика Василій з нагоди свята Славного в’їзду Ісуса в Єрусалим

“Пальмові чи оливкові гілки є знаком перемоги, перемоги Ісуса над смертю. Але це є також знак перемоги кожного з нас над своїми немочами і гріхами”, – сказав владика Василій у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця з нагоди свята Славного в’їзду Ісуса в Єрусалим.
Екзарх Харківський пригадав присутнім передісторію свята, адже перед своїм входом в Єрусалим Христос воскресив із мертвих Лазаря. Люди раділи, вітали Ісуса та вигукували: “Осанна!”
“Старозавітня жертва ягняти була прообразом жертви нашого Спасителя Ісуса, який прийшов до Єрусалиму, щоб дати себе заколоти, дати себе розіп’ясти на хресті заради того, щоб спасти кожного з нас”, – зазначив владика Василій.
Архиєрей пригадав традицію Церкви у цей день благословляти вербу, немов би наслідуючи дітей і народ, які вітали Ісуса пальмовим віттям в Єрусалимі.
“Ми також сьогодні промовляємо слова “Осанна!”, але це не має бути лише традиція, яку ми звершуємо, підтримуємо з року в рік, але це має бути реальність нашого життя”, – додав екзарх Харківський.
Знаємо, що час Великого посту є часом духовної боротьби, щоб ми могли перемогти наші недобрі звички грошолюбства, пустослів’я, марнослів’я, обману, осудження, блуду.  “Христос страждає, щоб нас спасти, щоб подати нам благодать перемоги, а ми маємо озброїтись Божою силою, молитвою, постом і духовними вправами”, – додав владика Василій.
 Пресслужба Харківського екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *