Оживити парафію: Екомісії на теренах Харківського екзархату

001_krolevskyi_missions-325 вересня 2016 року при парафії Різдва Пресвятої Богородиці, що у с. Вільховатка Полтавської області, відбулися “Екологічні місії для порятунку створіння”, які провів отець Максим Кролевський, референт Бюро УГКЦ з питань екології Харківського Екзархату. Священик приїхав до парафії на запрошення отця Андрія Буняка, місцевого настоятеля.

Місії мають за мету через донесення ключових правд християнської віри про нашого Творця і Спасителя спричинитися до оживлення парафій, щоб вони ще більше ставали місцем зустрічі з Живим Христом, а також до підвищення загальної свідомості та екологічної культури суспільства.

Розпочалися місії Божественною Літургією, під час якої священики та вірні окремими молитовними проханнями просили Небесного Творця про мир в нашій державі та, щоб місії для порятунку Божого створіння стали початком нової християнської свідомості у різних вимірах особистого, сімейного, суспільного та державного життя, а зокрема у ставленні до природного довкілля і тих дарів, якими так щедро обдарував нас Господь.

Під час недільної проповіді екореферент зосередив увагу вірних на ключових критеріях християнської віри у світлі відповідальності за Богом створений світ. «Для нашого спільного добра, для нашого щасливого майбутнього, – зауважив отець Максим,– нам потрібно розпочати виховувати у собі почуття відповідальності». Саме відповідальність, за словами екореферента,  за наше власне життя, Батьківщину та Богом створений світ, є запорукою до щасливого та Богом благословенного життя.

Після Святої Літургії представники полтавської молодіжної організації «Українська молодь – Христові»: Христина Коваль, Анастасія Процак та Христина Будзович разом з вірними храму Різдва Пресвятої Богородиці спільно ділилися своїми екологічними рефлексіями та думками про перше діло милосердя.

29 вересня «Екологічні місії для порятунку створіння» відбулися у Вільховацькій середній школі. Після закінчення уроків відбулася екологічна зустріч з місцевими школярами. Цього разу отець Максим розповів про плекання екологічних цінностей у повсякденному житті людини. «Нам потрібно усвідомити своє внутрішнє покликання, – звернувся екореферент до учасників зустрічі, – тобто бути будівничими цього світу і нашого села, а не руйнувати його». Також священик розповів про VI екологічний конкурс «Відповідальність за створіння» та закликав школярів бути його активними учасниками.

Згодом відбулася зустріч з місцевою владою с. Вільховатки – головою сільської ради, під час якої обговорили певні екологічні виклики, які стоять перед місцевими жителями.

На завершення екологічних місій отець Максим подарував для місцевої бібліотеки та сільської ради збірку ековидань.

Слід зазначити, що у Харківському екзархаті вперше, за сприяння отця Андрія Буняка, відбулися екологічні місії для порятунку створіння у такому трьохвимірному форматі.

Бюро УГКЦ з питань екології висловлює свою щиру вдячність отцю Андрію Буняку за його організованість, цілеспрямованість, креативність, комунікабельність та шукання нових дієвих підходів для поширення вчення Католицької Церкви серед місцевого населення, зокрема його екологічної складової.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *