Очільники релігійних громад та керівництво Полтавської області помолилися за мир та злагоду на українській землі
Всечесні отці, очільники релігійних громад, керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, вчені та представники ГО взяли участь у Другому обласному молитовному сніданку, що відбувся 10 серпня у Полтавській ОДА.
Молитовний сніданок — це неформальна зустріч, метою якої є порозуміння політиків, духовних лідерів, підприємців та урядовців і консолідація багатоконфесійного українського суспільства навколо єдиної системи загальнолюдських і моральних цінностей.
Вперше національний молитовний сніданок провели у 1953 році у США, і з того часу він є давньою традицією багатьох демократичних країн світу, слугуючи місцем духовного єднання нації. Понад 60 років молитовні сніданки відбуваються у Конгресі США, Європарламенті, Німеччині, Норвегії та інших країнах світу. На Полтавщині подібний захід провели вдруге, він став уже традиційним.
Розпочали зустріч зі спільної молитви «Отче наш», а також помолилися за мир та злагоду на українській землі.
— Цей захід об’єднує представників різних політичних сил та конфесій, різних людей, які працюють на благо Полтавщини. У молитві та порозумінні ми знаходимо істину життя. На своєму прикладі, на прикладі особистого життя ми маємо знаходити правильні рішення, сидячи за «круглим столом», подивившись один одному в очі, зробивши крок назустріч, — сказав голова Полтавської ОДА Валерій Головко.
Він наголосив, що на сьогодні Україна — молода держава, яка формує єдину націю, виборює самостійність та доводить, що зможе об’єднати весь народ незалежно від того, хто у яку церкву ходить.
— За таку можливість наразі ми платимо дуже високу ціну. Сьогодні разом з нами сидять мами, сини яких загинули на сході України. Ми вклоняємося перед ними. І той біль, який є і буде завжди, на жаль, нічим не можемо залікувати.
Голова Полтавської ОДА висловив сподівання, що подібні молитовні сніданки відбуватимуться не тільки в обласному центрі, не тільки у залі облдержадміністрації, а й у кожній громаді, організації, у кожному селі. Бо лише через Господа ми знайдемо відповідь на ті питання, які стоять перед суспільством.
Традиційно, під час молитовного сніданку говорили про цінності, правду, миротворців та милосердя.
— У Новому Заповіті згадується про блаженство. Це слово перекладається на нашу мову, як задоволення від скінченої праці. Воно направлене на те, щоб людина діяла. Милосердя — це є основна ознака Господа Бога. Ми часто сприймаємо людей і вважаємо себе роботами, які повинні усе розуміти, усе встигати, бути досконалими, ніколи не помилятися, але це не так, ми маємо бути милосердними до свого ближнього та своєї держави, — сказав священик релігійної громади Пресвятої Трійці УГКЦ м. Полтави о. Юрій Кролевський.
Архиєпископ Полтавський та Кременчуцький владика Федір висловив сподівання, що подібні заходи стануть гарною традицією і надалі, та подякував за можливість у їх проведенні:
— Ми віримо і сподіваємося, що цей молитовний сніданок принесе нам духовну користь. Бо багато хто може почути тут абсолютно незнайомі істини та нагадати собі те, про що забув. Це дасть поштовх, можливість відкоригувати своє життя, свої вчинки, принаймні зробити якісь намагання у цьому напрямку. Завдяки подібним заходам у нас є злагода, мир у серці, повага одне до одного і любов.