Незабутній великодній понеділок на парафії Архистратига Михаїла м.Люботина

Другий день Великодніх свят на парафії Архистратига Михаїла м.Люботина Харківської області був відзначений кількома цікавими подіями.

Після Святої Літургії всі присутні в храмі перемістились на галявину, на якій відбулись гаївки. Метою цих гаївок було бажання об’єднати сім’ї у спільному відпочинку, щоб батьки поринувши у дитинство через різні ігри, побули разом із своїми дітьми. І в такий спосіб підсилили і Пасхальну радість, і радість перебування одне з одним.

В супроводі веселої музики під теплим весняним сонечком приємно було спостерігати як дорослі стають дітьми, а діти радіють від того, що з ними поряд їхні батьки. Сміх, радість і море позитиву отримав кожен з присутніх. Це стало можливим завдяки праці і організаційним здібностям катехита нашої парафії п. Катерини Школенко.

Другою цікавою подією цього дня стало проведення символічного форуму християнських рухів Харківщини, метою яких є побудова міцної християнської сім”ї. Зокрема були представлені рухи «Подружні зустрічі» та «Домашня церква» Римо-Католицької Церкви та спільнота подружніх пар Харківщини “Поєднані в Любові”, осередком якої є наша парафія УГКЦ. Представники всіх спільнот спершу взяли участь у Божественній Літургії, а потім всі разом бавились в гаївки, адже представляли спільноти саме сім’ї.

Після гаївок відбулось частуваня. Наші кашевари п. Ігор, п. Людмила та п. Ірина всіх почастували неймовірно смачною кашею. У такій дружній і теплій атмосфері і відбулось представлення всіх рухів, окреслено їхні завдання, мету, а особливо, те як вони проводять працю щодо стосунків батьків з дітьми.

Так, рух «Подружні зустрічі» наголошує на важливості спілкування не тільки між чоловіком і дружиною, але також і з дітьми. Саме в сім’ї діти вчаться спілкування.

Особливістю «Домашньої Церкви» є прагнення формування подружжя як маленької християнської спільноти у Церкві. Чоловік і дружина повинні разом зростати у вірі, а пізніше разом із своїми дітьми йти цим шляхом, удосконалюючись через реколекції, сімейні Оази та постійне читання Святого Письма.

Основними засадами спільноти «Поєднанні в Любові» є любов, рівність, спілкування, чистота. Метою є побудова та вдосконалення сім’ї в світлі християнських чеснот, яку добре відображають слова Матері Терези, покровительки спільноти: «Для створення сім’ї достатньо полюбити, а щоб її зберегти потрібно навчитися терпіти і прощати».  Щодо виховання дітей, то тут важливим є спільно проведений час батьків і дітей. Одним із варіантів цього є гра, коли дорослі знову стають дітьми і беруть активну участь у грі своїх дітей.

Цей великодній понеділок став часом, коли воскреслий Ісус в особливий спосіб об’єднав батьків і дітей і дарував велику радість перебування в присутності одне одного!

 

О. Ігор Табака, адміністратор храму Архистратига Михаїла м.Люботина Харківської обл.

DSC_1895DSC_1977DSC_1982DSC_1992DSC_1999DSC_2148подр.зустрічіпоєднані в любовідомашня церква

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *