На Полтавщині провели реколекції для греко-католицьких подружніх пар

14054084_1859942044293048_3197455152667818588_nЗ 19 до 21 серпня у медичному центрі «Нові Санжари» пройшов перший тур реколекцій для подружніх пар. Її учасники — 15 родин Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ з Полтави.

Слід зазначити, що дані реколекції відбуваються завдяки жертводавцям та за сприяння комісії у справах родини Харківського екзархату, яку очолює о. Ігор Табака.

Часом проведення реколекцій обрали вихідні, адже парафіяни — люди працюючі. Крім того, більшість із них мають дітей, яких потрібно залишити на когось (що зручніше зробити на час суботи-неділі). Лектором протягом всього часу була кандидат психологічних наук Людмила Гридковець.

Науковець з великими досвідом практичної роботи намагалася балансувати між теоретичною частиною і практичною складовою. У самої Людмили — щаслива родина, у якій шестеро дітей, то ж вона як ніхто інший могла розповісти про секрети здорової у стосунках сім’ї. Ознайомча частина розпочалася увечері п’ятниці. У якості лекторії учасникам слугував актовий зал медичного центру. Для кращого спряйняття пані Людмила просила подружні пари сідати в коло, щоб отримувати ефект семінару й дискусії, а не просто лекторну аудиторію. Кожне подружжя мало трохи відкритися: хтось з подружжя представляли себе і свою половинку та розповідали якусь цікаву історію про власну родину.

Те, що перед учасниками досвідчений спікер — сумнівів не виникало. Людмила Гридковець — не тільки фаховий вчений, але й дуже артистична й емоційна людина, від чого її розповіді ще краще закарбовувалися. Реколекції були поділені на кілька блоків. Заняття стосувалися і родинних травм, і сексуальних циклів подружжя, і виховання дітей. Зал був зручний і для показу кіно, чим організатори скористалися.

Серед стрічок, які переглянули учасники – «6000 пунктів до неба» — німецька короткометражка про те, що варто думати про добрі справи, які ми робимо для людей у своєму житті. «Джон» — документальна робота про травму дитини, яку батьки на 9 днів залишили у дитячому будинку і про зміну її поведінки протягом цього короткого часу. Звісно, Бог супроводжував це навчання. І у суботу, і у неділю день розпочинався зі Святої Літургії.

У своїх розповідях про подружнє щастя Людмила Гридковець також багато опиралася на Бога і його любов, адже у здоровій родині передовсім має бути трикутник: Бог — чоловік — жінка. Ввечері суботи учасники мали інше «домашнє завдання»: розповісти про випадок в їхньому житті, коли ставалося справжнє чудо. Закінчилися реколекції своєрідною дискусією. Кожен бажаючий міг поставити спікеру питання щодо проблем своєї родини, виховання дітей, негараздів у родині і отримати фахову відповідь. Для тих, хто соромився зробити це публічно, була змога написати запитання на папірці. Уже під час цього блоку парафіяни по-справжньому розкрилися і говорили про речі, про які не наважували розповідати на початку. Наприкінці навчання пані Людмила та отець Ігор отримали подарунки від родини о. Юрія та Валентини Кролевських — трилогію-бестселлер Регіни Бретт про Бога та книгу Януша Корчака про виховання дітей.

Марта Бджола, прес-служба парафії Пресвятої Трійці УГКЦ м. Полтави

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *