Молитви на поборення гріха нечистоти

Початок звичайний.

Псалом 50, Господи помилуй (40 разів)

Молитва святого Василія Великого

Знову я, охоплений, окаянний, розумом і лукавим звичаєм, співдіяв гріху, і князь темряви, родитель пристрасних насолод вчинив мене в’язнем і, як смиренного раба, його прагненням і бажанню тілесному примушує служити мене. І, що вчиню, Господи мій і Визволителю, і Заступнику тих, що уповають на Тебе, якщо знову не повернуся до Тебе й проситиму з плачем милості за вчинене мною, але боюся і тремчу, щоб не як завжди: покаявся і обіцяв відступити від зла, але кожного разу знову грішив, не віддячивши молитвою моєю Тобі, Богу моєму, довготерпіння Твоє схилю до немилості. І хто стерпить гнів Твій, Господи; знаючи велич щедрот Твоїх і глибину чоловіколюбства Твого, знову покладаю себе на милість Твою і взиваю до Тебе: «Я згрішив, прости. Помилуй мене впалого, подай мені руку допомоги, що в багні насолод перебуваю. Не покинь, Господи, творіння Твоє, щоб не розітлітися мені беззаконнями та гріхами, але властивим Тобі милосердям і благістю визволи мене від скверни тілесної та пристрасних помислів, що завжди оскверняють мою окаянну душу. Бо як Ти, Господи, бачиш, немає в ній чистого місця і вся вкрилася проказою, все тіло покрилося ранами. Сам, Чоловіколюбче, лікарю душ і тіл наших, Джерело милосердя, очисти її потоком моїх сліз, рясно виливаючи їх на мене. Вилий на мене чоловіколюбство Твоє і дай мені зцілення, і очищення, і зціли неміч мою і не відверни лиця Твого від мене, щоб як річ якусь, не пожер мене вогонь відчаю: але так, як Ти сказав, правдивий Боже, як велика радість на небесах через єдиного грішника, що кається, це вчини і зі мною грішним; і не закрий слух благосердя Твого до молитви покаяння, але відкрий; і як кадило, направ до Тебе, Сотворителю, що знаєш неміч єства, схильність юності до падіння і важкість тіла, і споглядаєш на гріхи, і покаяння приймаєш від тих, які істинно призивають Тебе. Бо благословилося і прославилося пречесне і величне ім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Інша молитва Василія Великого

Многомилостивий, Нетлінний, Нескверний, Безгрішний Господи, очисти мене, розпусного раба Твого, від всякої тілесної й душевної скверни, і від нечистоти, якої я припустився через мою неуважність та відчай. І з іншими моїми беззаконями, і нескверним мене яви Владико заради благості Христа Твого, і освяти мене сходженням Пресвятого Твого Духа, щоб я підвівся із темряви нечистих примар диявольських, від всякої скверни, і сподобився з чистою совістю відкрити мої осквернені й нечисті уста й оспівувати всесвятеім’я Твоє, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва 3-тя

Господи Боже наш, все, у чому я згрішив сьогодні, словом, ділом чи думкою, Ти, як Благий і Чоловіколюбний, прости мені, мирний і безтурботний сон подай мені, ангела Твого охоронителя пошли мені, щоб він покривав і охороняв мене від усякого зла. Бо Ти Охоронець душ і тіл наших, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духу, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Молитва про визволення від нечистих думок

Владико Господи, Боже мій, в руках Твоїх доля моя. Спаси мене Сам з ласки Твоєї, не дай мені загинути в гріхах моїх і не допусти підкоритися плоті, що оскверняє душу мою. Твоє бо я творіння, не зневажай діло рук Твоїх, не віддаляйся, змилосердися і не посором, не покинь мене, Господи, бо я немічний і до Тебе, Покровителя мого Бога, вдаюся: зціли душу мою, бо я згрішив перед Тобою. Спаси мене з ласки Твоєї, боТи піклувався мною від юности моєї,— нехай посоромляться ті, що хочуть віддалити мене від Тебе через грішні вчинки, думки непристойні, спомини некорисні; віддали від мене всяк урозпусту, пороки надмірні. Бо тількиТи один Святий, один Кріпкий, один Безсмертний, у всьому незрівнянну могутність маєш, і від Тебе одного подається всім сила проти диявола і воїнства його. Бо Тобі належить всяка слава, честь і поклоніння, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині, і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Молитва до Пресвятої Богородиці

О, Пречиста Діво, Богородице, надіє всіх християн, що живуть на землі! Не відвертайся від мене, грішного, бо я непохитно надіюся на Твоє милосердя. Погаси в мені полум’я багатьох пристрастей моїх; запали моє жорстоке серце і мій холодний розум любов’ю до виконання заповідей Сина Твого і Бога нашого.

Викорени, Пречиста, з мого затьмареного розуму і з мого жорстокого серця безнадійність, недбалість, лінощі та безглуздя, і всі темні і брудні думки та наміри. Зціли, Владичице, мої тяжкі духовні й тілесні рани, не попусти, щоб зло перемагало мене, і Твоїми материнськими молитвами прихили до мене милість Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, бо Ти благословенна від усіх родів, і славиться пречисте ім’я Твоє на віки віків. Амінь.

 

Молитви із різних молитовників

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *