Литва: Екзарх Харківський очолив молитву за жертв Голодомору в Україні у рамках міжнародної акції «Запалімо свічку пам’яті!»

11 листопада 2018 року Литва долучилася до міжнародної акції «Запалімо свічку пам‘яті!» до 85-х роковин вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні – геноциду українського народу.

Владика Василій Екзарх Харківський спільно з настоятелем храму Пресвятої Трійці у Вільнюсі о. Вінкентієм Пелихом, ЧСВВ та священиками УГКЦ, які прибули до Вільнюса з Польщі, Білорусі та України відслужили Панахиду за усіх загиблих під час Голодомору.

Цього року міжнародна акція «Запалімо свічку пам’яті!» згуртувала у центрі столиці Литви величезну кількість учасників, серед яких були, Посол України в ЛР Володимир Яценківський з дружиною, колектив Посольства України в ЛР, Голова української громади м.Вільнюса Наталія Шертвітене, актив громади українців м. Вільнюса, представники Каунаського українського товариства, Директор Центру вивчення Геноциду та опору Литви Тереза Бірутє Бураускайтє, працівники цього закладу, Директор Музею жертв геноциду Єугеніус Пейкштяніс, представники МЗС ЛР, акредитованого в Литві дипломатичного корпусу, громадсько-політичного руху Саюдіс, спілки політичних в’язнів та репресованих Литви, литовської громадськості.

У заході взяли участь діти українського класу, які прибули до Литви з підконтрольних Уряду України територій Донецької та Луганської областей на навчання, протягом повного навчального року, за підтримки Уряду Литовської Республіки, у міжнародній школі «Вільнюський литовський дім», які зачитали імена 85-ти українських дітей, що загинули внаслідок Голодомору 1932-1933 років в Україні.

Усі присутні взяли участь у церемонії запалення свічок пам’яті, поклали квіти та колосся до пам’ятника Жертвам радянської окупації, що розташований у центрі міста біля Музею жертв геноциду.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *