Керівництво Полтавщини з представниками релігійних конфесій провело перший молитовний сніданок

-chas-vistupu-vladiki-fedoraКерівництво Полтавської ОДА, начальники її структурних підрозділів та громадськість зустрілися з представниками релігійних конфесій, які діють на Полтавщині, щоб помолитися за Україну.

Під час зустрічі присутні говорили про високі моральні цінності та спільну роботу влади і церкви на благо українського народу. Голова Полтавської ОДА Валерій Головко зазначив, що молитовний сніданок відбувся завдяки ініціативі народного депутата Павла Унгуряна: 

— Такого спілкування потребує все українське суспільство, тому що країна переживає страшні часи. Нам потрібні любов, злагода і розуміння. Злагоджена дія з Господом і братерське відношення один до одного. Саме цей формат дає сигнал суспільству на єднання. Саме в розумінні, братерстві і баченні — як розвиватися нам та самостійній державі — і стоїть ідея молитовного сніданку.

Значущість цієї події також відзначив і народний депутат Павло Унгурян. Адже молитовні сніданки проводяться у близько 100 країнах світу. Також депутат розповів про приклад американського народу, який колись, так само як і український, проходив через важкі випробування:

— Це дійсно цікава і гарна традиція — збиратися раз на тиждень, раз на місяць. Молитовні сніданки відбуваються у багатьох країнах світу, як щотижневе або щомісячне спілкування передусім державних управлінців. Сьогодні така традиція започаткована і на Полтавщині.

Валерій Головко та Павло Унгурян Валерій Головко та Павло Унгурян

Депутат відзначив, що американський народ проходив через ті випробування, що й український народ: 

— Це війна за незалежність, це і конфлікти всередині держави між півднем і північчю. Але було побудоване дуже серйозне партнерство між різними штатами на основі любові, прощення і миру. У Вашингтоні кожного тижня відбувається близько 200 молитовних сніданків, фактично в кожному міністерстві та відомстві.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір звернувся до присутніх представників конфесій та запросив приєднатися до молитви за Україну, яку проведе Всеукраїнська рада церков 2 квітня о 15:00 біля пам’ятника Мазепі:

— Повинна бути наша єдність у тому, що ми маємо служити разом добру і народові. Ми можемо боронити нашу країну, спільно взиваючи до Бога про допомогу. Ми вже маємо досвід із нашими брата протестантських церков, греко-католицьких і римо-католицьких церков. І в неділю о 15 годині звершимо міжконфесійний молебень за Україну.

Під час виступу Владики Федора Під час виступу Владики Федора

Голова міжконфесійного комітету з відзначення 500 річчя Європейської реформації в Полтавській області Михайло Роман розповів також і про майбутні заходи в релігійному житті на Полтавщині:

— Протягом року матимемо ряд заходів, які стосуються сімейних цінностей і молоді. Це будуть велопробіги і, можливо, круглі столи. Відбудеться день Біблії в театрі ім. Гоголя. Тобто буде насичена програма, де ми намагатимемося показати, що для нас, як для християн, базово першим має стати духовна підвалина та духовні цінності. Через моральні цінності ми можемо впливати і змінювати те суспільство, в якому сьогодні живемо. 

Духовенство зазначило, що сьогодні український народ повертається до Бога обличчям. А країна, яка за довгий час почала втрачати Божі принципи, повертається на правильний духовний шлях.

Отець Юрій Кролевський Отець Юрій Кролевський

Настоятель парафії Пресвятої Трійці УГКЦ у Полтаві Юрій Кролевський після заходу розповів, що для влади це стало пізнанням релігійного життя:

— Керівники конфесій можуть стати місіонерами, щоб навчити владу перейняти християнські цінності. Дуже важливо, щоб вона жила ними. Тому що і нашій владі є тяжко. Їх дуже критикують, не завжди справедливо. У багатьох випадках — геть несправедливо. Їхні вороги показують помилки і непопулярні речі однобоко. Ми поділили: хтось молився за народ, хтось — за воїнів, у кожного був свій блок. Мені дістався блок «молитися за владу», і я дуже радий цьому. Я молився за те, щоб вона не боялася жити правдою.

Прес-служба Полтавської ОДА

Джерело: http://poltava.to/project/2166/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *