І поляки, і українці, і старі, і молоді, і маленькі разом танцювали банс “Україна єдина ” – молодь Харківського Екзархату про СДМ

IMG_7747Нещодавно харківська група паломників повернулася додому зі Світового Дня Молоді, який проходив у Кракові. Я одна з цих людей, і у мене купа приємних вражень. Перш за все хотілось би розказати про першу нашу зупинку у Польщі. Це передмістя Варшави, а саме місто Wesela. Мої враження від цього місця настільки приємні, що навіть через три тижні на моєму обличчі з’являється посмішка. Найперше, що ми побачили, ступивши на варшавську землю,  – це люди, чия усмішка і позитивний настрій опромінювали все довкола. Це була парафія, яка приймала нас у свої родини і гостинно запрошувала розділити з ними мессу в костелі. Звичайно, перед тим, як побачити свої “нові домівки на тиждень “, нас почастували неймовірно смачними польськими ласощами, а коли ми їх споживали, парафіяни тої церкви розмовляли, знайомились з нами, розказували усілякі цікавинки.

IMG_7963Потім паломників з України поселили в домівки по дві людини. Хочу сказати, що кожна приймаюча родина була неймовірно гостинною, щедрою, щирою, і харківські паломники дуже-дуже вдячні за такий теплий прийом! За тиждень ми побачили загадкові танцюючи ліси, бункери часів Другої світової війни і ще багато чого цікавого у Wesela. У костелі була греко-католицька служба і полякам дуже сподобалось, як співав харківський міні-хор.

Звісно – подивились Варшаву (дуже гарне місто зі складною історією), побували у багатьох музеях, дізналися дуже багато нового. В один з днів ми були у семінарії, де проходив, так би мовити, фестиваль знайомства. На сцені пройшла Служба, а потім відбувся концерт, де люди виступали з номером, який тим чи іншим чином представляв їх країну. А коли настав час їхати з Wesela, ми мали прощальну вечірку, і одна річ мені запам’яталася, напевно, на все життя – усі: і поляки, і українці, і старі, і молоді, і маленькі разом танцювали банс “Україна єдина “.

IMG_8489Наступна наша зупинка у Польщі – це Ченстохова. Благодатне місце, у якому в 1991 році проходив Світовий День молоді. Наше перебування там тривало лише 2 години, але це не завадило нам побачити відому Ченстоховську ікону Божої Матері і щиро помолитись до неї у всіх наших потребах.
І останнє місто, у якому ми побували в Польщі – Краків. Це місто запам’яталося неймовірною кількістю паломників з усіх країн світу. І, звісно, там ми перший раз побачили Папу Франциска на Блонях. Це феєричне відчуття, коли ти біжиш до паркану, щоб побачити Папу на його автомобілі, як він махає тобі рукою в п’яти метрах!
В Кракові ми теж мали екскурсії по місту, подивились безліч церков, насолодилися архітектурою і милувалися Віслою. Ще одне яскраве враження – українська забава на березі Вісли. Там виступали гурти “Тріода” і “Кана”, було багато бансів, танців і веселощів. До нас приєднувалися прочани з Греції, Італії,  Іспанія та з інших країн.
Два останні дні ми звершували прощу до Поля Милосердя. Це надзвичайно великий майданчик, який вмістив у собі два з половиною мільйони паломників. Там Папа ввечері казав свої настанови для молоді, вночі були чування, а зранку о 10 годині Папа приїхав на мессу.
Мені дуже сподобалось бути паломником на Світовому дні Молоді у Кракові, ці враження і спогади залишаться на все життя. А зараз ми вже на Батьківщині і починаємо накопичувати кошти для наступного СДМ, який відбудеться в 2019 році в Панамі.
                                                                                                                                       Дар’я Калиновська

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *