Храмовий празник у Добромильському монастирі

Для християн східного обряду 19 серпня є особливим днем у році, бо Свята Церква святкує великий празник Преображення Господа Нашого Ісуса Христа. Цей славний празник відзначають і монахи Добромильського монастиря св. Онуфрія. Щоб прославити Бога і розділити радість свята разом із чернечою спільнотою, до монастиря приїхали понад дві тисячі паломників із різних міст України.

Урочисті святкування очолив Преосвященніший Владика Василій, ЧСВВ, Екзарх Харківський, у співслужінні з отцем настоятелем Симеоном Маньком, ЧСВВ. Також на свято прибули настоятелі та священики з різних монастирів.

Святкування празника розпочалося освяченням води у криниці Святого Василія та святкової Утрені, яку очолив о. Степан Романик, ЧСВВ, настоятель монастиря у с. Краснопуща. Згодом паломники із чернечою братією мали честь зустрічати Преосвященнішого Владику Василія, Екзарха Харківського, який під час Божественної Літургії виголосив своє пастирське слово до народу.

Владика наголосив на важливості і значенні свята Преображення ГНІХ: «…Христос привів своїх учнів на гору Тавор, щоб утвердити їх у вірі! Тому і ми, які сьогодні вийшли на цю Чернечу гору, повинні перемінитися і утвердитися у своїй вірі у Бога…». Згадав Екзарх Харківський також великих Василіян, ігуменів Добромильського монастиря у передвоєнних, воєнних та теперішніх часах, їхню роль у вихованні місцевого населення у дусі християнства та любові до України. Владика Василій згадав і про «Велику Людину» – Митрополита Андрея Шептицького, який робив перші кроки монашого життя у цьому монастирі: «Тут він починав своє монаше життя, і потім виявив це у своїй великій діяльності для нашої Церкви і нашого народу».

На кінець святкувань настоятель о. Симеон подякував Владиці Василію за приїзд, підтримку і пам’ять про Добромильську святу обитель. Після цього відбулося освячення фруктів і окроплення всіх паломників у спекотний недільний день свяченою водою на знак сходження благодаті Божої на улюблених Його дітей!

Повідомив бр. Йосафат Ковалюк, ЧСВВ

Світлини: FB Степана Павлішака

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *