Храмове свято відзначили у Покотилівському Свято-Покровському монастирі на Харківщині

Храмове свято відзначили у Покотилівському василіянському монастирі на Харківщині. З нагоди празника Покрову Пресвятої Богородиці до монастиря завітав екзарх Харківський владика Василій, владика Павло Гончарук, єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ, а також духовенство, монашество та віряни з різних куточків України.

Напередодні, у суботу з Катедрального собору святого Миколая Чудотворця у Харкові до монастиря вирушила піша проща, але вона, з огляду на безпеку, була нечисельною. Кілька десятків прочан, а серед них – брати із Київської Трьохсвятительської духовної семінарії, пішки подолали шлях – 20 кілометрів, під час якого молилися за українських воїнів та за перемогу і мир в Україні.

У сам день празника у монастирському храмі було відслужено Архиєрейську Літургію, під час якої до присутніх зі словом проповіді звернувся провінційний вікарій Отців василіян о. Веніамин Чернега. Священник підкреслив важливість сьогоднішнього свята, який є знаковим для українського народу, що століттями бореться за свободу під Покровом Богородиці. Окремо було згадано багатостраждальну Харківщину, яка зазнає постійних обстрілів, але з надією на Божий захист молиться за перемогу України.

Наприкінці владика Василій привітав спільноту монастиря та парафіян з храмовим святом, подякував усім за участь у молитовній прощі та за спільну молитву. “Молимося, щоб Пречиста Діва Марія тримала під своїм Покровом наше військо та весь український народ”,- додав екзарх Харківський.

Пресслужба Харківського екзархату УГКЦ

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *