Екзарх Харківський владика Василій рукоположив у пресвітерство чотирьох дияконів василіян

У неділю, 5 листопада у Крехівському монастирі св. Миколая відбулись ієрейські свячення чотирьох дияконів василіян з рук владики Василія, екзарха Харківського.

Божественну Літургію разом з владикою Василієм співслужили: Протоігумен Провінції Найсвятішого Спасителя о. Йоан Школик, ЧСВВ, члени Провінційної управи, настоятелі та численні ієромонахи василіяни. Богослужіння супроводжував спів чоловічого монашого хору «Deisis» з Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митрополита Йосифа Велямина Рутського.

У своїй гомілії Архиєрей, роздумуючи над Євангелієм, зосередився на рисах Христових служителів. «Господь в незбагненний і дивний спосіб вибирає собі слуг, апостолів» – наголосив проповідник. Говорячи про дияконів, які стали кандидатами до священства, владика зазначив: «Від сьогодні вони також стануть на шлях активного служіння Господеві», щоб проповідувати слідом за Христом Добру Новину про Царство Боже.

Далі, Архиєрей роздумував над відповідальністю майбутніх чотирьох ієромонахів перед Богом за духовний провід повірених їм людей. Він зазначив: «Коли апостол Павло звертається до свого учня Тимотея, то пригадує йому, щоб він був прикладом і зразком для вірних у слові, у поведінці, любові та чистоті. Апостол перераховує ці найважливіші риси апостола, священика. Каже, щоб не занедбувати цього дару, який був наданий через покладання рук».

Далі, владика Василій пригадав про 400-літній ювілей від реформи монашества Київської митрополії, яку здійснив митрополит Йосиф Велямин Рутський. «Саме від цього часу розпочинається відродження монашого життя в нашій Церкві, а також відродження й нашого народу». Говорячи про повчальне слово св. Йосафата до священиків проповідник підкреслив: «Добре життя священика є успішною проповіддю для людей». На завершення Архиєрей закликав молитися за дияконів, які мають стати священиками, словами: «В сьогоднішній спільній молитві просімо, щоб Господь зіслав на них свою благодать, і щоб вони були тими ревними Христовими учнями у своєму служінні та священичому житті».

Після Великого входу на Божественній Літургії відбулися ієрейські свячення дияконів: Павла Долішнього, ЧСВВ, Романа Якимця, ЧСВВ, Марка Федака, ЧСВВ та Еміляна Ничака, ЧСВВ. Після рукоположення ченці стали служителями Церкви, беручи владу у місії і владі Христа – Пастиря, щоб також звершувати Богослужіння, зокрема Євхаристійні.

На завершення Літургії з уст владики, новоєреїв та Протоігумена линули подяки Богові, батькам та всім, хто спричинився до цього радісного моменту Божої ласки, яка зійшла на ченців, що стали новими співпрацівниками у Христовому винограднику.

Опісля нововисвячені пресвітери приймали вітання від співбратів, родичів, друзів й близьких і уділили своє перше ієрейське благословення

Вітаємо нових ієромонахів та бажаємо їм зростання у святості, плідного служіння на славу Божу та плідної проповіді Божого Царства словом та прикладом свого життя.

Прес-служба osbm.in.ua

Фото: о. Іпатій Ващишин, ЧСВВ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *