Екзарх Харківський Владика Василій: Наше сходження на гору Тавор – це зростання у вірі і любові

У день свята Преображення Господнього Екзарх Харківський Владика Василій очолив Утреню та Святкову Літургію у Катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця. “Христос преобразився на горі Тавор, щоб скріпити учнів у вірі, що вони побачили славу Його Божества”, – сказав у проповіді Архиєрей, пригадавши події євангельської розповіді. Христос взяв трьох учнів і вивів їх на гору, де преобразився перед ними. Це був день, але Христос світився незвичайним світлом, світлом Божої благодаті. Надзвичайна подія на Таворі сталася невипадково, адже Спаситель сповістив апостолів про свої страждання, смерть і воскресіння, чим вони засмутилися. “Вони бачили Христа як людину, а тут Він відкрив їм свою божественну природу. Преображення Ісуса було доказом, що Він є Сином Божим, Спасителем”.

Чому Ісус взяв саме трьох учнів? Апостол Петро відзначався вірою і любов’ю до Ісуса; Іван, наймолодший, улюблений учень; Яків разом з братом Іваном відповів, що зможе пити чашу, яку п’є Христос. Старозаповітні праведники Ілля та Мойсей з’явилися на Таворі, щоб свідчити про Ісуса як про Сина Божого. А найбільшим доказом божества Спасителя є голос, що пролунав з неба: “Це Син мій улюблений”. Ці слова так вразили апостолів, що вони впали ниць до землі.

“Христос цієї подією хоче нас вивести на гору Тавор, щоб ми побачили Його божество. Наше сходження на гору – це зростання у вірі, любові, це вчинки, це жити за Його словом, жити в Його благодаті. Христос відкриває нам свою присутність, світлом своєї благодаті зігріває та скріплює нас”,- додав Владика Василій.

Пресслужба Харківського Екзархату

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *