Екзарх Харківський очолив святкові богослужіння з нагоди храмового свята у с. Руда Крехівська

page-1167657364-jpg-pagespeed-ce-l2ncu6j7urУ середу, 21 вересня, в Празник Різдва Пресвятої Богородиці, у селі Руда Крехівська (Львівщина) відсвяткували ювілейний Храмовий Празник. Саме цього року місцева греко-католицька громада у п’ятнадцятий раз відсвяткувала свято храму.

Святкування розпочалися у переддень Празника відправою Великої Вечірні з Литією, яку у співслужінні з дияконом Йосифом Учановим, ЧСВВ, відслужив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ (який у 2012-13 роках був відповідальним за громаду).

У сам день Празника об 11:00 год. о. Йосафат та диякон Йосиф відслужили святкову Утреню.

Після відправи Утрені о. Августин Стрижик, ЧСВВ, магістр новіціяту Отців Василіян у Крехові, що зараз є відповідальним за громаду, та вірні з процесією урочисто зустріли поважного гостя ювілейних святкувань – Владику Василія (Тучапця), Екзарха Харківського. Владика має безпосереднє відношення до заснування і розвитку місцевої громади та побудови храму, адже в той час був ігуменом Крехівського монастиря та парохом. Жителі Руди Крехівськоі з вдячністю згадують Владику, його допомогу, зусилля й переживання за громаду.

original-948338312Урочиста Свята Літургія розпочалася о 12:00 год. Разом із Владикою Василієм співслужили о. Іван Майкович, ЧСВВ, ігумен Крехівського монастиря, о. Августин Стрижик, ЧСВВ, о. Йосафат Герляк, ЧСВВ, дотеперішній адміністратор громади, о. Йосафат Коваль, ЧСВВ та о. Іриней Пелих, ЧСВВ, який у свій час також служив у Руді Крехівській. Дияконував Йосиф Учанов, ЧСВВ, а прислуховували студенти Василіянського Інституту філософсько-богословський студій ім. Йосифа Велямина Рутського (ВІФБС), що в Брюховичах, біля Львова та брати новики. Службу Божу співав місцевий хор під керівництвом бр. Христофора Кушпіта, ЧСВВ, студента ВІФБС. Під час Утрені та Божественної Літургії вірні мали можливість приступити до Св. Тайни Покаяння – сповідали о. Василій Мендрунь, ЧСВВ та о. Іван Возняк, ЧСВВ.

Під час проповіді Вл. Василій наголосив на важливості сьогоднішнього свята – Різдва Пресвятої Богородиці. Народження Діви Марії було радістю найперше для Її святих батьків Йоакима й Анни, а також для всього людства, адже в народженні Марії збуваються старозавитні пророцтва. Пресвята Богородиця сподобилася стати Матір’ю Сина Божого, Месії, Спасителя. Ми вдячні Богові, вчячні Пречистій Діві Марії, бо через Неї стаємо учасниками нового Народу Божого, осягаємо спасіння.

Владика Василій також згадав про важливі сторінки історії заснування та розвитку громади, пригадавши старання, зусилля та жертовність панства Микола та Ганни Вненкевичів, які перші взялися за побудову храму. Владика згадав і про інших вірних та ревних парафіян: Карпа Василь, Герус Ольга, Вненкевич Люба.

original-2740607939Після Служби Божої Владика Василій ще раз привітав вірних з, хоч і невеликим, але знаменним ювілеєм в житті громади й побажав і надалі розвивати парафіяльне життя. Єпископ також коротко розповів про життя Харківського Екзархату та попросив молитися за його розвиток та розбудову.

Від імені громади зі словами вдячності до Владики та гостей свята звернувся ігумен о. Іван Майкович, ЧСВВ, який подякував Владиці за спільну молитву й побажав, щоб Всемилостивий Господь і надалі благословив тепер вже архиєрейське служіння Владики Василія. Він також привітав всіх парафіян та гостей із Храмовим Празником.

Святкування завершилися водосвяттям, окропленням освяченою водою, обходом довкола церкви та мируванням.

Нехай Господь і надалі благословить наше село та всіх вірних!

Історична довідка: греко-католицька громада в с. Руда Крехівська (село нараховує 50 дворів; в момент заснування громади було лише 3 родини, що пітримували ідею будови храму) була заснована у 1995 році, у 1996 розпочалась будова храму. У 2001 році було завершено будову і  Владика Михаїл (Колтун), Єпископ Сокальсько-Жовківський освятив храм. Місцевою громадою від заснування по сьогодні опікуються Отці Василіяни. Богослужіння проводяться кожної неділі, свята, кожних перших четвергів, п’ятниць і субот, а також принагідно. При громаді діє Вівтарна та Марійська Дружини. Майже кожного року діти приступають до Першої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Брати з монастиря проводять Катехизацію дітей. Священик проводить зустрічі з молоддю та організовує різноманітні пізнавальні поїздки.

На сьогоднішній день побудовано храм, дзвіницю, встановлено іконостас, зроблено фасад храму та дзвіниці, облагороднено територію, яку обведено кованою огорожею. У планах побудова парафільного будинку та ін.

Повідомив о. Йосафат Коваль, ЧСВВ

Джерело: http://osbm.in.ua/news/actual/yuvileinyi-khramovyi-praznyk-u-seli-ruda-krekhivska/#prettyPhoto

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *