Боже Слово – живе і діяльне
«Незнання Святого Письма – це незнання Христа», – св. Єронім.
26 січня Католицька Церква вперше відзначатиме Неділю Божого Слова.
Це рішення Папи Франциска є відповіддю на прохання багатьох вірних визначити окремий день для урочистого вшанування Святого Письма у Церкві.
Для нас це також є нагодою наголосити на важливості щоденного читання Святого Письма, роздумуванні над ним та молитві з Біблією.
Сьогодні маємо доступ до багатьох ресурсів вивчення Слова Божого. Впродовж останніх років значно побільшало україномовних видань про Святе Письмо, які, без сумніву, можуть допомогти кожному по-новому відкрити для себе Слово Боже і жити ним.
Найперше слід згадати про документи Святішого Отця та Папської Біблійної комісії:
Dei Verbum (Догматична конституція ІІ Ватиканського Собору про Боже Об’явлення)
Тлумачення Біблії в Церкві: Промова Його Святості Папи Івана Павла ІІ і Документ Папської біблійної комісії. – Львів: Свічадо, 2010, -147 с.
Слово Господнє (Verbum Domini) – Львів: Свічадо, 2011, – 176 с.
Біблія та мораль. Біблійні корені дій християнина. – Львів: Свічадо, 2012, – 200 с.
Радість Євангелія. – Львів: Свічадо, 2014, – 224 с.
Богонатхненність і правда Святого Письма. – Львів: Свічадо, 2019, – 192 с.
Звертаємо увагу, що усі ці видання перекладені українською мовою, а частина з них вже є у вільному доступі на сайті Патріаршої катехитичної комісії.
Різні можливості для біблійної самоосвіти часто ставлять нас перед вибором доброї релігійної літератури чи відповідного інтернет-ресурсу.
Тут ми спробували зібрати найкращі видання та біблійні джерела:
Однак слід пам’ятати, що найпершим і головним джерелом залишається саме Слово Боже.
Усіх, хто бере участь у релігійному вихованні дітей, а особливо батьків, які мають найбільший вплив на дитину, заохочуємо читати разом з нашими найменшими вірними Біблію для дітей. Нехай це адаптоване і легке для дитячого сприйняття видання допоможе дитині пізнати Бога, а читання Біблії для дітей разом з ними стане джерелом спільної молитви у сім’ї, нехай її зміцнює і об’єднує.
Також заохочуємо кожного християнина до особистого молитовного читання Святого Письма та поширення цієї практики у родині та у парафіяльній спільноті.
Пригадуємо, що зараз у нашій Церкві триває молитовне читання Євангелія від Луки
Практика читання Святого Письма та використання різних можливостей для біблійної самоосвіти нехай буде для кожного з нас щоденною потребою та джерелом молитви.
Підготувала Юлія Козіброда