Полтавська молодь всю ніч молитиметься за Україну, світ та мир
У ніч з 25 на 26 березня у Молодіжному центрі парафії Пресвятої Трійці УГКЦ (вул. Пушкіна, 43б) відбудуться нічні чування.
Нічні чування — вже традиційна подія, яку греко-католицька молодь проводить у Полтаві раз на рік. Минулого року захід проводили у День пам’яті на примирення — річницю капітуляції нацистської Німеччини (з 7 на 8 травня).
У рамках заходу полтавська молодь, як і минулого року, молитиметься за мир і спокій в Україні та світі. Організатор заходу — Бюро Української Греко-Католицької Церкви з питань екології у співпраці з полтавською молодіжною організацією «Українська молодь — Христові».
Долучитися до нічних чувань можуть не тільки греко-католицька молодь, а й будь-хто з бажаючих. Основна ідея — це «спільна молитва за Україну, за подолання воєнного лихоліття на Донбасі, за мир та спокій в нашій Батьківщині».
Програма чувань:
- 22:00 — Початок. Вечірня;
- 23:00 — Перекуска;
- 00:00 — Вервиця. Духовна екологічна наука про дари Святого Духа;
- 01:00 — Християнський фільм;
- 02:30 — Перекуска;
- 03:00 — Акафіст. Духовна наука про дари Святого Духа;
- 04:00 — Утреня;
- 05:00 — Служба Божа;
- 06:00 — Завершення нічних чувань.
За словами отця Максима Кролевського позаминулого року на нічних чуваннях було 17 чоловік, а вже через рік — 25:
— Це дуже незвичний захід для Полтави. Але молодь долучається, і з кожним разом нас стає все більше. Звісно, не кожен може витримати ніч без сну, для цього потрібна сила волі. Проте люди, як показує досвід, які приходять до нас вперше, потім обов’язково приходять і надалі. Будемо раді гостям.
Також під час заходу можна буде посповідатися.
У разі додаткових запитань: 068-011-91-00 (Тетяна), 063-022-80-07 (Богдана).
До речі, нічні чування були традиційними у Середньовіччі, особливо серед молодих зброєносців у ніч перед церемонією прийняття у лицарі. Він проходив через очищувальне омиття, постував, сповідався, і тоді проводив нічне чування в каплиці з молитвою до Бога. Одягався кандидат у біле — символ чистоти.
Джерело: http://poltava.to/project/2165/