Вільнюс: Екзарх Харківський бере участь у святкуваннях 400-ліття реорганізації Василіянського Чину

10 листопада Владика Василій Екзарх Харківський прибув до Вільнюса на святкування 400-ліття реорганізації Василіянського Чину. Ювілейні святкування у Литві проходять за участі Блаженнішого Святослав.
В аеропорту їх зустрів посол України у Литовській Республіці Володимир Яценківський
Перша зустріч Блаженнішого Святослава відбулася з Першим віце-спікером Сеймаса Рімою Башкєнє та представниками Сеймаса. Обговорювалися питання українців в Литві, їх душпастирська опіка, збереження релігійної та національної традиції. Блаженніший Святослав відзначив важливість співпраці між священиками римо-католицької Церкви Литви в підпіллі, що дало можливість вистояти нашій Церкві.
З нагоди ювілею Василіянського Чину в державному історичному архіві було відкрито виставку документів. Зазначено, що в архіві зберігаються три тисячі справ, які дотичні до УГКЦ та ЧСВВ. На відкритті виставки були присутніми: посол України Володимир Яценківський, міністр культури Литви Ліана Руокітє-Йонсон, Діана Варнайте – директор департаменту культурної спадщини Литви. Окрім того, у залі прозвучали духовні твори у виконанні хору Василіянського інституту філософсько-богословських студій ім. митр. Йосифа Велямина Рутського «DEISIS» з Брюхович.
Варто додати, що відбулася зустріч духовенства та влади у Посольстві України в Литовській Республіці.
 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *