Великоднє послання Екзарха Харківського Владики Василія

ВЕЛИКОДНЄ ПОСЛАННЯ

Преосвященного єпископа Кир Василія

Екзарха Харківського Української Греко-Католицької Церкви

Всечесним та преподобним отцям, преподобним братам і сестрам, возлюбленим у Христі братам та сестрам

 

Христос Воскрес!

«Чому шукаєте живого між мертвими?

Його нема тут: він воскрес.»

(Лк. 24, 5-6)

В неділю рано–вранці жінки, взявши пахощі та миро, вирушили до гробу, в якому було поховано Спасителя, щоб намастити Його тіло. Але коли прийшли, то «застали камінь відкочений від гробниці, а ввійшовши, не знайшли тіла Господа Ісуса» (Лк. 24, 2-3). Вражені побаченим, вони перелякалися та вжахнулися і не знали, що їм про це думати. «Тоді з’явились їм два чоловіки в блискучих шатах і сказали: Чому шукаєте живого між мертвими? Його нема тут: він воскрес» (Лк, 24, 5-6). Жінки повідомили цю радісну вістку апостолам, але вони не повірили їм. Налякані та повні страху, непевні, що буде далі, учні зачинились у будинку. Але все кардинально змінилось, коли воскреслий Ісус з’явився їм, пройшовши крізь зачинені двері. Присутність живого Господа наповнила учнів великою радістю, внутрішнім спокоєм та переконанням, що в майбутньому буде все добре. Тоді сповнилися слова Спасителя, які він промовив до апостолів ще перед стражданнями: «Істинно, істинно говорю вам: Голоситимете, ридатимете, світ же радітиме. Журитиметесь, але журба ваша у радощі обернеться» (Ів. 16, 20).

Цьогорічне свято Воскресіння Христового відзначаємо у непростий час, коли увесь світ охопила пандемія смертоносної інфекції. Режим карантину також введено в Україні. Люди перелякані, перебувають в самоізоляції, зачинившись у своїх домівках, непевність, що буде далі, не дає спокою. Але Христос справді воскрес, він живий Бог, який проганяє страх, непевність і неспокій та дає радість, мир і впевненість у доброму майбутньому. На власному досвіді пережити цю радість може та людина, яка зустріла воскреслого Христа. Ця зустріч, зокрема, відбувається під час таїнственного єднання людини з Богом у Пресвятій Євхаристії під час Причастя Пречистого Тіла і Крові Христової. Але ця зустріч може відбутися також під час глибокої молитви, яку Святі Отці називають молитвою серця. Це молитва не лише устами, не лише розумом, а чистим серцем. Вона вимагає часу і вправи, щоб старанно промовляти слова молитви, зосередивши на них всю свою увагу. Тоді розум, зосереджений на слова молитви, увійшовши в серце, звільняє його від злих думок і очищає його, а з чистого серця лине щира і гаряча молитва до Господа. Тоді розум внутрі серця відчуває, «який добрий Господь» (Пс. 33, 9). В такому стані людина може взивати разом з апостолом Павлом: «Хто нас відлучить від любові Христової?» (Рим. 8, 35). Така молитва є даром Божої благодаті, але її Господь дає тим, хто прагне його та старанно і уважно вправляється в молитві.

Під час карантину маємо можливість, щоб більше часу присвятити для молитви і на власному досвіді переконатися, що Христос воскрес, Він живий Бог і перебуває з нами, охороняє нас, лікує та благословить у житті.

Вітаю всіх вас із світлим святом Воскресінням Христового!

Бажаю кожному в ті дні пережити у своєму серці зустріч з живим Ісусом та побачити очима серця воскреслого Христа.

 

Христос Воскрес!

 

+Кир Василій

 

Дано в Харкові,

у Велику і Страсну Середу 2020 р. Б.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *