У Хмельницькому відбулася Архиєрейська хіротонія владики Івана Кулика

1 грудня 2019 року, в Хмельницькому, у катедральному храмі Різдва Пресвятої Богородиці (вулиця Зарічанська, 10/3) відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, Архиєрейська хіротонія і Чин інтронізації владики Івана Кулика на катедру єпископа Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ.

Богослужіння очолив Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав – головний святитель. Cпівсвятителі – владика Василь Семенюк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський, та владика Діонісій Ляхович, делегат Апостольського екзархату для українців-католиків візантійського обряду, що проживають в Італії. В урочистій події взяли участь єпископи УГКЦ та РКЦ в Україні, численні священники з різних країн світу, представники монашества, миряни.  Присутнім на богослужінні був владика Антоній Махота, митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський ПЦУ.

«Сьогодні в Хмельницькому, без перебільшення, історична подія… Вперше в історії нашої Церкви архиєрейська хіротонія відбувається в цьому місті, – зауважив Глава УГКЦ. – На ваших очах владика Іван отримав повноту благодаті Святого Духа і тепер Господь посилає його як наступника апостолів до свого Божого народу».

Наприкінці Літургії до всіх звернувся апостольський нунцій в Україні архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті, який висловив слова привітання владиці Івану та побажав йому всіх благ у його служінні.

Нагадаємо, що 11 грудня 2015 року у Ватикані було повідомлено про те, що Папа Римський благословив рішення Синоду Єпископів УГКЦ про створення Кам’янець-Подільської єпархії Української Греко-Католицької Церкви з центром у Хмельницькому, виокремивши її з території Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. До призначення єпарха адміністратором цієї єпархії був архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський Василь Семенюк. Єпархія охоплює Хмельницьку область. Сьогодні ця єпархія має зареєстровано понад сімдесят громад, збудовано більше п’ятдесяти храмів і налічує понад тридцять священників.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *