У Харківському екзархаті відбувся Собор “Жива парафія – місце зустрічі з Живим Христом”

13 грудня 2014 року Божого у смт. Покотилівка, що поблизу м. Харків, при василіянському монастирі відбувся Собор Харківського екзархату «Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом». У Соборі взяли участь духовенство та миряни з усіх парафій екзархату. Праця розпочалася Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив владика Василій (Тучапець), Екзарх Харківський у храмі Покров Пресвятої Богородиці у смт. Покотилівка. У своїй проповіді владика закликав кожного зокрема трудитися над розвитком наших парафій, щоб вони дійсно могли бути у повному розумінні того слова – «живими», діяльними, були світлом правди, добра та Божої любові, яка сьогодні так необхідна для зміни свідомості нашого суспільства та тих людей, яким ми покликані служити. Також архиєрей  побажав всім Божого благословення і присутності Святого Духа.

Відкриваючи Собор, Екзарх коротко, послідовно та систематично охарактеризував пріоритетні напрямки розвитку «живої парафії», а тоді більш детально зупинився, проаналізувавши перший з них. У своїй вступній доповіді владика Василій говорив про важливість знання Біблії у служінні священика та мирянина, про важливість проповідування, дав поради, як пожвавити парафіяльне життя через створення біблійних гуртків, які б дали можливість розкрити більше Слово Боже та пізнати Святе Письмо, розкрив поняття «керигми» та ключових аспектів проповіді на основі документу Папи Франциска «Радість Євангелія».

У наступній доповіді с. Марія Шершень, зі згромадження сс. Йосипа ОПДМ «Катехитичне навчання як одна з головних, визначальних та пріоритетних умов розвитку живої парафії» закликала подолати стереотипи релігійності та через катехитичне навчання у парафіях створити «живу» духовність, яка би стала визначальним фундаментом у побудові християнської свідомості, буття та ідентичності у цілій Христовій Церкві. Монахиня поділилася особистим досвідом, розкривши критерії, за якими повинен жити правдивий катехит для того, щоб за словами папи Франциска «ми могли бути катехитами, а не працювати ними», для того, щоб цілком і повністю сповняти життєву місію Церкви, до якої нас покликав сам Господь Бог. Сестра наголосила також на важливості у парафіях організації дитячих Божествених Літургій, де діти самі безпосередньо могли би брати активну та живу участь у богослужінні.

Отець Олександр Дядя  у своїй доповіді «Медичне капеланство у контексті соціального служіння в живій парафії» поділився своїм капеланським досвідом з усіма учасника Собору. Зокрема, священик розповів про діяльність ним створеного «Консультаційно-просвітницького центру по праці з алкозалежними та співзалежними особами», що діє у м. Суми. Доповідач також наголосив, зважаючи на сучасний стан речей і військові дії, які ведуться у східних областях України, на важливість надання Церквою кваліфікованої та фахової психологічної допомоги пораненим, родинам загиблих солдатів та особам, які постраждали від наслідків війни.

У доповіді «Військове капеланство у контексті соціального служіння в живій парафії»  отець Ігор Табака розповів про ключові принципи та способи військового капеланського служіння у мирний, воєнний та поствоєнний час. «Ми повинні зробити все для того, щоб забезпечити духовні потреби наших вояків у цей важкий час для кожного з нас», – зауважив священик на завершення доповіді.

Отець Сергій Коваль у доповіді «БФ «Карітас»: соціальна допомога біженцям як один зі способів сучасної місії Церкви» охарактеризував створення та діяльність Фонду у межах Харківського екзархату.

Після кожної доповіді відбувалися тривалі дискусії, священики та вірні давали свої пропозиції, як оживити парафіяльне життя, ділилися досвідом. Опісля всі учасники почали роботу в чотирьох групах, де кожен мав можливість внести свої пропозиції для оживлення парафіяльного життя. Підсумки роботи в групах були озвучені у формі пропозицій керівниками груп.

Закінчив свою роботу Собор Молебнем до Пресвятої Богородиці.

о. Максим Кролевський, секретар Собору

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *