Представники Харківського Екзархату взяли участь у IV Всецерковній прощі до Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві

3-річниця-посвячення-Собору-768x576З нагоди відзначення ІІІ річниці посвячення Патріаршого собору Воскресіння Христового Української Греко-Католицької Церкви у Києві, в днях 18-21 серпня 2016 р., до Головної Святині УГКЦ була проведена IV Всецерковна проща.

Всецерковна проща до Патріаршого собору Воскресіння Христового та святкування третьої річниці його освячення були увінчані Архиєрейською Божественною Літургією, яку очолив Блаженніший Патріарх Святослав.

У своєму слові під час молитви Блаженніший Святослав дякував Богу за третю річницю освячення Патріаршого Собору, який за його словами є «Човном на берегах хрещальної купелі нашого народу – древнього Дніпра, є видимим знаком рятівної Матері-Церкви».

Патріарх пригадав як три роки тому, він звернувся до тисяч паломників, які прийшли з усього світу до Патріаршого Собору словами з Пасхальної Утрені: «Поведи навколо очима твоїми Сіоне, і глянь: ось бо прийшли до тебе від заходу, і півночі, і моря, і сходу, як богосяйні світила, діти твої…». Ведучи далі Предстоятель зазначив: «Ті самі слова мені приходять до серця, коли я сьогодні дивлюся на вас, дорогі паломники. Дякую, що ви сьогодні є тут разом з нами на молитві. Нехай буде благословенний наш Господь, який подарував нам цей Собор серед бурхливого теперішнього моря буття України».

14079578_10210574719303415_4327764585104634243_nЗвертаючи увагу прочан на святкування 25-річниці відродження катехетичного служіння УГКЦ в Україні, Патріарх від імені усієї Церкви виразив слова вдячності всім катехитам, які голосять та навчають Боже Слово, котрі за його словами народжують у вірі нових членів Церкви: «Саме ви, дорогі катехити, є тими, які показують молодим поколінням християн України, де є Божа рука, яка завжди чекає на них, де є Боже милосердя, яке завжди спішить до того, хто впав і кличе до Бога за його могутньою рятівною рукою».

Варто додати, що у Всецерковній прощі взяли також участь представники Харківського Екзархату: о. Андрій Буняк, о. Василь Улішак, голова Катехитичної комісії с. Григорія Костів, с. Неоніла Варениця та катехити, які служать на парафіях.

Джерело: http://ugcc.kiev.ua/blog/yak-u-kyjevi-iii-richnytsyu-posvyachennya-patriarshoho-soboru-svyatkuvaly/

Фото: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10210574719303415&set=pcb.1105189279573652&type=3&theater

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *