Над руйнівним впливом екологічного гріха роздумували у м. Кременчук

8 березня 2015 року Божого відбулося представлення Великопосної ініціативи «Екологічне навернення для порятунку створіння» у парафії Воскресіння ГНІХ, що у м. Кременчук на Полтавщині. Вірні разом з референтом Бюро УГКЦ з питань екології Харківського екзархату о. Максимом Кролевським молилися за збереження усього Богом сотвореного світу та говорили про руйнівну дію екологічного гріха. Дана зустріч стала можливою тому, що о. Роман Атаман, який опікується місцевою громадою УГКЦ, запросив представника Екобюро, щоби допоміг вірним в часі Святої Чотиридесятниці переосмислити християнську віру, спричиняючись цим до більш глибшого покаяння та навернення до Бога.

Представлення Великопісної ініціативи розпочалося Святою Літургією Василія Великого, під час якої отець Максим виголосив екологічну проповідь, закликавши кожного задуматися над руйнівною дією екологічного гріха в нашому суспільстві. «Хто з нас не мріє, – зауважив екореферент, – про європейський рівень життя, про справжні європейські стандарти у рамках наших родин, але запитаймо себе чи ми живемо такими ідеалами та такими пріоритетами як європейці?». Дуже часто своїм важким екологічним гріхом – безвідповідального ставлення до природи – ми приносимо у цей світ біль, хвороби та недуги, робимо хворобливими і себе, і цей Богом сотворений світ.

У Великому пості ми повинні по-особливому задуматися: до яких фатальних наслідків гріх може привести нас і цілий світ?

Після Святої Літургії представники полтавської молодіжної організації УМХ Олеся Сікач, Аліна Гобона, Лілія Семкович та Владислава Ващенко представили та помолилися з вірними екологічну Хресну дорогу. На завершення отець Максим розповів про деякі важливі аспекти мудрого та економного використання Божих природних дарів у повсякденному житті та веденні домогосподарства. «Екологія – це зміна свідомості, – додав на завершення священик, – від раба до сина, це перехід від рабства до вільного стану. Бо раб чи наймит через своє примітивне мислення не дбає за довкілля, лише синівська любов здатна змінити нас та зберегти цей Богом сотворений світ».

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *