На Полтавщині тривають екологічні місії для порятунку створіння

6 жовтня у смт. Білики, що на Полтавщині, відбулися екологічні місії для порятунку створіння, які провів отець Максим Кролевський – екореферент Бюро УГКЦ з питань екології у Харківському екзархаті. Йому допомагали Богдан Кушнір, Ангеліна Кусик та Софія Денисенко – учасники полтавської молодіжної спільноти “Українська молодь – Христові”, що діє при Свято-Троїцькому храмі УГКЦ м. Полтави.

Душпастир завітав до селища на запрошення отця Романа Валявки – настоятеля храму Святого пророка Іллі.

Екологічна ініціатива розпочалася Божественною Літургією, під час якої священники та вірні окремими молитовними проханнями молилися за збереження довкілля, за мир на українських землях, за подолання воєнного лихоліття та наслідків війни на Донбасі.

Під час недільної проповіді отець Максим розповів про автентичну реалізацію талантів, здібностей та дарів Божих через призму християнської дійсності: кожен, хто приходить у цей світ, наділений певними дарами від Всевишнього, має певні здібності й таланти, які повинен відповідально реалізувати у власному житті.

Екореферент переконаний: ми повинні мати  чітку громадянську та християнську позицію щодо тих екологічних викликів і загроз, з якими щодня зустрічаємося. Буває й так, що інколи атеїст може бути більш відповідальним за природне довкілля, аніж особа, яка ходить до церкви. Слід  усвідомити, що ми маємо бути відповідальними господарями в Богом створеному світі.

Після Святої Літургії отець Максим для вірних парафії святого пророка Іллі презентував папську енцикліку “Laudato Si” (Славен будь) про турботу за наш спільний дім.«Ця енцикліка – папський документ, який вчить, як ми маємо жити в Богом створеному світі, нагадує, що варто робити, аби відповідати цьому великому покликанню – бути Божими дітьми, правдивими християнами».

Екореферент коротко охарактеризував кожний розділ папської енцикліки. Також вірні дізналися про ІХ екологічний конкурс “Відповідальність за створіння”, який проводить Бюро УГКЦ з питань екології, та закликав активно долучатися до цього дійства.

Для парафіяльної бібліотеки душпастир передав енцикліку “Laudato Si ” та інші збірки книжок ЕкоБюро.

Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *