«Я не їла вже три дні». Хто і навіщо роздає в Полтаві благодійні обіди

Фонд «Карітас Полтава» привозить на Південний вокзал безоплатні обіди вже другий рік. Щосереди о 16:00 працівники фонду роздають близько 50 порцій.

poltavska-khvilia_xcwi/MnvZeWo7g.jpeg
Фото Станіслава Пантелея

Скупчення людей у сквері навпроти вокзалу помічаємо відразу. Ніхто не розходиться, значить, їжу ще не привезли.

Холодно. Хтось сидить на лавках, решта переминаються з ноги на ногу. Отримати гарячі обіди приходять в основному бездомні та пенсіонери, які опинилися в кризовій ситуації.

Двоє чоловіків підходять до нас, помітивши фотоапарат.

«Знімать нас будеш?», — агресивно питає один з них.

Нарешті, приїхала машина з їжею — це відволікає людей, які вже встигли звернути на нас увагу. Всі підходять до багажника.

poltavska-khvilia_xcwi/Eod1ZGTng.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/EKJ1WMTnR.jpeg
poltavska-khvilia_xcwi/YBu1ZMTnR.jpeg

Керівниця проєктів фонду Алла Раковецька по черзі видає пластикові контейнери – там рибний суп, макарони, сосиски, печиво. На жаль, цього разу обідів не вистачило на всіх. До машини підходить жінка.

«Я вже три дні не їла, живу на вулиці, дайте хоч щось».

У благодійників залишилась лише одна порція для чоловіка без ноги, який чекає на них в приміщенні вокзалу. Пані Алла розводить руками, намагається щось вигадати.

«Зараз ми розділимо для вас порцію».

Обіди зазвичай починають роздавати з осені, з настанням перших холодів, і до червня. Їх готують працівники благодійного фонду «Карітас Полтава» та волонтери з продуктів, які приносять добродії.

poltavska-khvilia_xcwi/Av4j3Wo7g.jpeg
Алла Раковецька

У зимовий період на Південний вокзал привозять близько 50 порцій. Інколи людям роздають і по дві, але сьогодні вперше їжі не вистачило.

«Похолодало», — пояснює директор фонду Володимир Раковецький.

Подружжя також зауважує, що цього разу прийшло багато нових людей. Зазвичай, вони діляться між собою інформацією, тому розрахувати точну кількість порцій неможливо.

poltavska-khvilia_xcwi/wsau3WTng.jpeg
Володимир Раковецький

Ідея заснувати у Полтаві структурну одиницю фонду «Карітас» виникла на початку війни. До міста почали приїжджати люди зі Сходу, які потребували гуманітарної допомоги, підтримки у соціалізації.

Володимир Раковецький розпочав роботу сам, згодом до нього доєдналась дружина і ще з десяток працівників.

До першочергової мети фонду додали нові напрямки роботи: турбота про дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, та про людей поважного віку.

Минулого року працівники фонду помітили, що у Полтаві є потреба в благодійних обідах. Адже організації, яка б надавала таку допомогу на постійній основі, у нашому місті немає.

А вже наступного року благодійники планують відкрити стаціонарну їдальню, яка працюватиме щодня. Зараз для неї шукають приміщення.

Допомогти благодійному фонду можна кількома способами:

*Принести продукти (макарони, консерви, закрутки, печиво, цукерки, мандарини тощо) до офісу БФ «Карітас Полтава» за адресою: вул. Пилипа Орлика 20/1.

*Перерахувати кошти на розрахунковий рахунок: Одержувач: Благодійний фонд «Карітас Полтава», ЄДРПОУ 40958597 Р/р: UA 403052990000026002001205902 в ПАТ «ПриватБанк», МФО 331401. Призначення платежу: Доброчинна пожертва.

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *