Владика Василій (Тучапець) разом з духовенством Харківського екзархату взяли участь у прощі в Перемишлянах

1 червня 2016 року, відбулася V Всеукраїнська проща духовенства УГКЦ до Перемишлян на Львівщині. Близько 500 священиків, які прибули на прощу з території цілої України, найперше помолилися молебень до блаженного священномученика Омеляна Ковча – покровителя душпастирів УГКЦ, у храмі святого Миколая, в якому блаженний Омелян здійснював своє служіння. Потім, усі процесійно перейшли до пам’ятника блаженному, де був зачитаний укладений ним іспит сумління, а відтак, до присутніх звернувся зі словом Преосвященний владика Тарас (Сеньків), єпарх Стрийський.

Після цього у храмі святого Володимира і блаженного священномученика Омеляна розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку цьогоріч очолив Високопреосвященний владика Ігор (Возьняк), архиєпископ і митрополит Львівський. Архиєрею співслужили: владика Тарас (Сеньків), владика Богдан (Манишин), єпископ-помічник Стрийської єпархії, владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, владика Теодор (Мартинюк), єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівський і владика Володимир (Груца), єпископ-помічник Львівський, а також присутні на прощі священнослужителі.

Після прочитання євангельського уривку, до присутніх з проповіддю звернувся Преосвященний владика Володимир (Груца), який роздумував про суть священичого служіння та виклики, які ставить перед духовним провідником суспільство.

Розглядаючи тернистий та жертовний шлях блаженного о. Омеляна, єпископ представив цінність служіння священномученика для спасіння людських душ, який завжди невтомно, навіть не зважаючи на страх перед смертю, ревно змагав у цій справі. «Він любив життя і неодноразово любов’ю перемагав смерть», – додав Архиєрей.

Після Святої Літургії владика Тарас, подякував митрополитові Ігору, присутнім єпископам та священикам за участь у прощі.

Варто зазначити, що Харківський екзархат на прощі представили Владика Василій, о. Василь Улішак (Полтавщина) та отець-диякон Андрій Насінник (Харків).

Нагадаємо, що 24 квітня 2009 року, блаженний священномученик Омелян Ковч був проголошений покровителем душпастирів УГКЦ, а перша Всеукраїнська проща духовенства до Перемишлян відбулася у 2012 році.

Джерело: http://stryi.ugcc.org.ua/vin-lyubyv-zhyttya-i-neodnorazovo-lyubovyu-peremahav-smert-vladyka-volodymyr-hrutsa-v-chasi-v-vseukrajinskoji-proschi-duhovenstva-uhkts-u-peremyshlyanah/

IMG_0221IMG_0222IMG_0232IMG_0234IMG_0236

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *