Владика Василій (Тучапець) про Покотилівський монастир: Радію, що є такий осередок молитви і тиші

Урочисті Богослужіння у Свято-Покровському Василіянському монастирі розпочалися напередодні празника Стрітення Господнього. Увечері Владика Василій (Тучапець), екзарх Харківський, очолив Велику Вечірню з Литією у співслужінні з настоятелем монастиря ієрм. Йосифом Щуром, ЧСВВ. Опісля Архиєрей поблагословив всіх присутніх через помазання освяченою оливою.

У сам празник владика Василій очолив Божественну Літургію, освятив образ Пресвятої Тройці та стрітенські свічки, які тримали вірні в руках. «У нашій Церкві празник Стрітення є також святом богопосвячених осіб, які віддали все своє життя на службу Господеві в монашому стані,- сказав у своєму слові Архиєрей, – тому ми сьогодні щиро молимо Бога, про добрі і ревні покликання для такого важливого служіння у нашій Церкві. Бо хто, як не монахи, в досить якісний спосіб, а саме прикладом свого життя, несуть до простої людини християнські цінності». Владика наголосив, що про добрі покликання потрібно просити Бога, а також підтримувати ці покликання своїми молитвами, тоді Свята Церква матиме можливість ще більше поширювати навчання Христове.

Особливу увагу владика Василій звернув на значення Покотилівського монастиря у Харківському екзархаті. «Цей монастир є яскравим виявом служіння, бо саме тут, де наша Церква не є так поширена і немає такої активної підтримки, цей монастир рясніє квітами, впорядкованістю, чистотою. Також монахи цього монастиря плекають щиру любов до Бога, ближніх та, тримаючись непорушно вчення Церкви, виконують своє служіння. Я радію, що є такий осередок молитви і тиші, де у вирі життєвих негараздів, людина заспокоює свою душу», – додав Архиєрей.

На закінчення ієромонах Йосиф Щур, ЧСВВ, подякував владиці за щирі слова та підтримку, а також склав подяку всім добродіям за пожертви на встановлення образа.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *