Владика Василій (Тучапець) освятив престіл храму Царя-Христа у Франківському монастирі

В чудовий осінній недільний день 19 жовтня цього року Кир Василій Тучапець, ЧСВВ, екзарх Харківський, завітав до відомої василіянської обителі Царя Христа, що в м. Івано-Франківську.

На монастирському подвір’ї владику Василія врочисто зустрів і привітав у колі процесії місцевий ігумен і парох о. Йосафат Фітель, ЧСВВ. Відтак єпископ подався до храму, де перед Архиєрейською Літургією здійснив обряд освячення нового престолу та кивота. Йому допомагали, співслужили з ним чимало священиків Василіянського Чину, які приїхали з різних монастирів України.

У своєму повчальному слові до вірних архиєрей наголосив на важливості миру в нашому житті, на любові до ворогів, згадавши також поіменно всіх тих отців, що раніше брали участь у відбудові цієї парафії на Майзлях.
Після велелюдної Служби Божої до 25-ліття виходу УГКЦ з підпілля було нагороджено медалями та грамотами духовенство та мирян, які так само причинилися на світанку незалежності української держави до відродження храму Царя Христа, котрий був у руїні.

Радість огорнула теж від того, що владика Василій освятив поруч церкви нову кольорову фігуру Богородиці з Дитятком Ісусом.

На подвір’ї всі охочі мали можливість оглянути фотовиставку: минуле та сучасне парафії і ознайомиться зі свідченнями-спогадами парафіян про свій храм.

Під кінець Харківський екзарх разом із о. Йосафатом Фітелем, ЧСВВ і о. Никодимом Гуралюком, ЧСВВ, ігуменом Погінського монастиря, відслужив ще панахиди на могилі покійного єпископа Григорія Балагурака, ЧСВВ, який похований на старому місцевому цвинтарі (вул. Степана Бандери), та в крипті кафедрального собору, де спочиває в мирі великий церковний подвижник Кир Софрон Дмитерко, ЧСВВ.

 

Василіянський монастир Царя-Христа (м. Івано-Франківськ)

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *