У Харківському екзархаті відбулася друга Всеекзархальна проща до Покотилівського монастиря

Цього року відбулася друга Всеекзархальна піша проща з Харкова до Покотилівського монастиря. Її організаторами стали молодіжна спільнота «Квіти Слобожанщини» та голова катехитичної комісії екзархату с.Григорія Костів. Шлях прочан пролягав від храму св.Миколая Чудотворця (м. Харків) до Свято-Покровського монастиря отців Василіян (смт. Покотилівка). Мета прощі – через заступництво Богородиці випросити у Бога мир, єдність та любов для України та українського народу.

Проща розпочалась у суботу 14 жовтня Святою Літургією. Після Богослужіння Преосвященніший Владика Василій, Екзарх Харківський благословив прочан та разом з ними пройшов частину дороги через місто Харків. У прощі взяли участь понад 100 осіб з різних куточків України та різного віку: наймолодшій учасниці було 7 років, а найстаршій – 77.

“Усі парафіяни вжe з нeтeрпінням чeкали цієі події, аджe ця проща є унікальною у своєму роді, – ділиться враженнями прочанка Юля. – По-пeршe, щира молитва в цeй знамeнний дeнь лунала з уст прочан за мир, єдність і любов в Україні. По-другe, на сході України проща є доволі новим явищeм, що лишe починає набирати популярності сeрeд вірних і усіх охочих”.

У Покотилівському монастирі монаша спільнота вітала прочан та підготувала для молільників цілонічні чування. У неділю, 15 жовтня Екзарх Харківський владика Василій очолив у храмі святкову Архиєрейську Літургію з нагоди храмового свята. Опісля відбувся концерт та спільне частування покровською кашею.

 

 


Також може зацікавити...