У Лозовій помолилися за загиблих захисників України

Томина неділя, звана ще Провідною, неділею Антипасхи пов’язана із поминанням померлих, цього року припала на 23 квітня. У нас на Харківщині цей день називають ще «гробки», «проводки» – люди йдуть до храму поставити свічку та помолитися за спокій душ близьких, відвідують могили рідних людей, замовляють панахиди, приносять квіти та їжу (пасочки, крашанки, печиво, цукерки), яку залишають тут же, або роздають «за Царство Небесне». Деякі поминальні звичаї, які тут можна побачити, сягають сивої давнини. Щодо певних зловживань (алкоголь, використання пластикових квітів) священникам доводиться постійно робити роз’яснення. По селах раніше було прийнято поминати рідних тут же, біля цвинтаря, за довгими дерев’яними столами або й на траві. Часом рідні, які роз’їхалися по всіх усюдах, можуть зібратися разом і поспілкуватися хіба що в такі поминальні дні. На жаль, в багатьох місцевостях кладовища було закрито для відвідувань з-за небезпеки засмічення території російськими боєприпасами. Ще один злочин, який приніс окупант – люди не можуть відвідати поховання рідних та близьких…

У Лозовій на Провідну неділю на кладовища прийшло багато людей, зокрема і рідні загиблих захисників України. Вони поховані як на головній алеї центрального кладовища (загиблі до 24.02.2022 року), так і на секторі «Поле слави», а є і окремі поховання поза цими секторами. Біля них майорять синьо-жовті прапори або стяги військових підрозділів.

Парох Преображенської парафії УГКЦ о. В’ячеслав Труш та настоятель громади Всіх Святих Землі Української ПЦУ о. Максим Інкін спільно помолилися за спокій душ українських воїнів, наголосивши в своїх проповідях на важливості єднання українців перед російською загрозою. На заході були присутні і голова організації рідних загиблих захисників «Пам’ять серця» Лариса Шевченко та виконуючий обов’язки голови Спілки учасників АТО Олександр Селюков. Також цвинтар відвідав військовий капелан Лозівської ТРО о. Федір Сіпейкін. З огляду на військовий стан та міркування безпеки кількість людей на панахиді була обмежена.
Повідомив о. В’ячеслав Труш

Світлини Ігоря Інкіна

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *