Тут важлива присутність священика – капелан про служіння у Харківському військовому госпіталі

Впродовж півроку священики УГКЦ почергово здійснюють капеланське служіння у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону  м. Харкова, опікуючись воїнами АТО, які тут проходять лікування та реабілітацію. Кожен день священики спілкуються не лише з пораненими, але і з їх лікарями, які також потребують поради та підтримки. За цей час тут побували понад 20 капеланів з різних куточків України. Подібне служіння ведеться у військових госпіталях Києва, Львова, Одеси, Луганщини. Завдяки напрацюванням капеланського досвіду, у Львові при шпиталі ім. митр. А. Шептицького відкрито «Центр здоров’я», який безкоштовно надає психологічну допомогу постраждалим від наслідків війни.

Потреба у капеланському служінні виникла ще минулого року після подій на Майдані. У квітні 2014 р. голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я о. Андрій Логін представив це питання перед Синодом єпископів УГКЦ.

З початком військових дій на Сході України потреба у капеланському служінні збільшилася, оскільки у військові госпіталі почали прибували численні поранені, яких Церква взяла під свою духовну опіку.

У середині червня о. Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту душпастирства силових структур Патріаршої курії УГКЦ, з благословення владики Василя (Тучапця), екзарха Харківського, зустрівся з керівництвом Харківського військового госпіталю і отримав дозвіл на служіння священиків у цьому медичному закладі. Тут капелани кожен день служать Святу Літургію у міжконфесійній каплиці архангела Михаїла. У їх обов’язки також входить молитва над важкопораненими, уділення Святих Тайн Сповіді, Євхаристії та Оливопомазання. Окрім цього священики спілкуються з медперсоналом, які працюють у непростих умовах. «Священика тут сприймають дуже добре, – розповідає капелан о. Василь Улішак з Полтавської області. – Для людей важлива навіть сама його присутність. Хоч праці тут багато, але відчувається велика віддача в людських очах, у їх словах».

 

Окремо хочеться згадати капеланів, які здійснювали служіння у Військово-медичному клінічному центрі Північного регіону м. Харкова, подякувати їм за жертовність, молитву і побажати Божого благословення та опіки Матері Божої:

о. Орест Пулько, о. Віктор Мельник, о. Ярослав Даньків, о. Іван Кузьмич, о. Петро Витвицький, о. Ігор Липчанський, о. Ярослав Лис, о. Михайло Неїжак, о. Максим Кролевський, о. Ігор Левицький, о. Юрій Атаманюк, о. Олександр Дядя, о. Василь Сліпчук, о. Стефан Попадюк, о. Андрій Сенейко, о. Роман Валявка, о. Андрій Буняк, о. Михайло Забанджала, о. Василь Улішак.

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *