Про Сімдесят другу сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

synod-167-8 червня 2016 року у Марійському духовному центрі “Зарваниця” під головуванням Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава відбулася Сімдесят друга сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви.

У синодальних засіданнях брали участь усі чинні єпископи Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, окрім відсутнього з поважної причини владики Венедикта (Алексійчука). На цій Сесії в синодальних засіданнях узяв повноцінну участь новохіротонізований владика Володимир (Ґруца), Єпископ-помічник Львівської архиєпархії. На синодальних засіданнях також був запрошений владика Ніл (Лущак), Єпископ-помічник Мукачівської греко-католицької єпархії.

Головною темою цієї Сесії Синоду Єпископів Верховного Архиєпископства було питання допомоги біженцям в єпархіях та екзархатах нашої Церкви в Україні, пов’язані з цією проблематикою виклики сьогодення та ймовірні способи відповіді на них. Головними доповідачами на тему було керівництво Міжнародного благодійного фонду “Карітас України” – пан Андрій Васькович, Президент цієї благодійної організації, та пані Дзвенислава Чайківська, керівник лобістської групи. Вони ж разом із отцем Василем Іванюком, директором БФ “Карітас-Краматорськ”, у переддень початку синодальних засідань провели для синодальних отців семінар із зазначеної тематики. На підставі інформації, отриманої на семінарі та обговорення цього питання на синодальних засіданнях, владики прийняли низку рішень для покращення материнської опіки Церкви над людьми, які постраждали внаслідок військової агресії, спрямованої на нашу державу.

Окрім головної теми, синодальні отці розглядали питання про заходи польсько-українського порозуміння заради майбутнього, яке доповів Блаженніший Святослав та, зокрема, повідомив про Відкрите звернення до проводу Польської держави, духовних і культурних діячів та всього польського суспільства.

Про діяльність комісій Верховного Архиєпископства та пропозиції щодо відзначення Дня мирянина доповів отець Петро Рак, керівник Відділу церковних комісій, а отець Богдан Тимчишин та панство Роман і Наталія Прокопіви з Руху християнських сімей представили звіт про діяльність Комісії у справах родин.

У розділі розгляду інших тем для обговорення було заслухано та схвалено звіт про діяльність Координаційної ради з питань душпастирства у критичних ситуаціях, який склав її голова – владика Богдан (Манишин).

Синод уважно заслухав отця Богдана Праха, ректора Українського католицького університету, який доповів про плани розвитку цього церковного навчального закладу і нові можливості служіння Церкві й народу, котрі з цього випливають.

Члени Синоду заслухали інформацію про стан діалогу з УАПЦ(о) після їхнього єпархіального собору, яку повідомили Блаженніший Святослав і владика Василь (Тучапець) та схвалили її.

Преосвященний владика Йосиф (Мілян), голова Пасторально-міграційного відділу Патріаршої курії УГКЦ, доповів Синодові про підготовку прощі українських емігрантів Європи до м. Фатіми (Португалія) та зустрічі Східних католицьких єпископів Європи у Фатімі, яка відбудеться в жовтні 2016 року й буде присвячена душпастирській опіці східних католицьких мігрантів у західних країнах.

Синод перевірив стан виконання Пасторальної програми протидії гріхові корупції,  виконання якої було доручено Комісії «Справедливість і мир» у співпраці зі всіма іншими структурами Патріаршої курії УГКЦ. Отець Олег Лука, заступник голови Комісії УГКЦ «Справедливість і мир», і пан Петро Дарморіс, викладач УКУ та представник Комісії УГКЦ «Справедливість і мир», подали звіт про стан реалізації цієї програми та пропозиції щодо більш ефективної її реалізації. Синод прийняв ці пропозиції та сформулював у вигляді відповідних рішень.

Синод уважно розглянув питання та прийняв відповідні рішення щодо капеланського служіння для поранених у зоні АТО, яке доповідав отець Руслан П’яста, голова Комісії у справах душпастирства охорони здоров’я.

Отці Синоду заслухали та взяли до уваги звіт про стан втілення Стратегії’2020 в Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві, який подав член робочої групи для впровадження стратегії УГКЦ «Жива парафія» отець Михайло Гарват.

Члени Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ відреагували на злободенні події, пов’язані з пожежею на Грибовицькому сміттєзвалищі біля Львова, та прийняли відповідне звернення.

Сімдесят третю сесію Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в листопаді 2016 року.

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *