Посланець Папи Франциска в Харкові: «Любов до правди не дозволяє нам прийняти мовчання щодо ситуації в Україні»

На людському та християнському рівні любов до правди, яку апостоли нам доручили, не дозволяє нам прийняти мовчання щодо ситуації в Україні, на страждання, завдані сотням тисяч людей… На цьому наголосив у своїй проповіді кардинал Леонардо Сандрі, префект Конгрегації Східних Церков під час Божественної Літургії у свято Собору святих дванадцяти апостолів у катедральному соборі Святого Миколая Чудотворця у Харкові 13 липня 2017 року.

Високий гість відзначив, що після великого свята Верховних апостолів Петра і Павла, «який я мав радість звершувати вчора у Києві, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового, сьогодні я глибоко радію, що можу бути серед вас, щоб переживати Божественну Літургію».

Говорячи про ситуацію в Україні, посланець Папи Франциска зазначив, що «на людському та християнському рівні любов до правди, яку апостоли доручили нам, не дозволяє нам прийняти мовчання щодо ситуації в Україні, на страждання, завдані сотням тисяч людей». «Ми не можемо робити вигляд, що не бачимо вдів і сиріт, дітей, які мають складний доступ до продовження навчання, і які виросли, більше слухаючи час, поділений пострілами мінометів, аніж звуки шкільного дзвоника, пенсіонерів, які ледве виживають…» – додав кардинал Леонардо Сандрі.

«Ми не хочемо, – продовжив префект, – змиритися перед застоєм міжнародної спільноти, перед зневірою до поваги договорів, які свого часу були укладені, та разом з цим часто і систематично порушені. Ми хочемо миру і хочемо бути готовими пройти шляхом примирення, який слід пройти разом, а не самотужки».

До цього, за його словами, закликає нас своїми словами та жестами милосердя Папа Франциск, який доручив своєму посланцеві занести нам його глибокі почуття, запевнити в його близькості та уділити нам його благословення. «І я є тут між вами саме для того, щоби засвідчити вам його любов», – наголосив високий гість.

Він пригадав, що Святіший Отець, звертаючись до українських єпископів, греко-католицького та латинського обрядів у лютому 2015 року, доручив їм одне завдання: «Сенс справедливості та правди перед тим, як бути політичним, є моральним. Тому це є завдання, що повірене також і вашій відповідальності пастирів. Що більше ви будете вільними служителями Церкви Христової, то більше, попри вашу бідність, ставатимете захисниками родин, бідних, безробітних, слабких, хворих, стареньких пенсіонерів, людей із особливими потребами, біженців».

«Молімося разом до святих апостолів, щоб своїм заступництвом вони чували над вашими пастирями: аби були названі дітьми Божими, згідно з євангельською заповіддю блаженства, бо вони є миротворцями. І хочемо подякувати їм, починаючи з Його Блаженства, за всю їхню душпастирську працю, яку вони звершують з особливою увагою до євангелізації, та за трепетне свідчення воскреслого Господа, не забуваючи також про основоположний простір освіти й культури, в якому хочу виразити слова поваги та підтримки Українському католицькому університету. Продовжуйте бути пастирями, яких народ Божий відчуває близькими до себе», – закликав кардинал Леонардо Сандрі.

«Не лише любов Папи Франциска чи Церков Європи, яких він запросив виразити свою солідарність до всього українського народу через збірку навесні 2016 року, але саме Слово Боже, яке щойно проголосили, прагне допомогти нам відчути любов Божу, також і на теперішній болісній сторінці історії цієї країни. Ми повинні просити про Божу ласку, аби перемогти зло добром, бо лише людських сил нам не вистачить», – сказав префект.

«Всесвята Мати Божа, Пресвята Богородиця, яку за кілька днів ми вшановуватимемо у Всеукраїнській прощі до Зарваниці, простягни свій покров над нами і виблагай для нас у свого Сина дари утішення та зцілення від внутрішніх ран. Поможи нам пам’ятати історію народу цієї нації, України, в якій не бракувало сторінок страждання, які її укріпили свідоцтвом віри, більш автентичної та щирої», – попросив на завершення.

Джерело

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *