Науковий симпозіюм про ідентичність УГКЦ відбувся в Харкові. Відеозапис трансляції

20 лютого 2022 р. Б. Інститут історії Церкви Українського католицького університету й Колеґія Патріярха Мстислава провели в Харкові науковий симпозіюм «Київська митрополія в осягненні своєї ідентичности: від Берестейського єднання до проголошення патріярхату».

Відеозапис трансляції:

 

Напередодні учасники симпозіюму відвідали місце колишнього ув’язнення Патріярха Йосифа Сліпого в Харкові й поклали квіти до меморіяльної таблиці (https://photos.app.goo.gl/eCGtdhUNK1zzhEaMA)

Вранці в неділю 20 лютого науковці молилися на Службі Божій у Свято-Дмитрівському храмі Харкова, яку відправили настоятель храму митр. прот. Віталій Зубак і о. Богдан Борисенко – студент Київської трьохсвятительської духовної семінарії, рукоположений 12 лютого, котрий уперше служив як ієрей у рідній парафії. Проповідь виголосив архиєпископ Ігор Ісіченко.

Симпозіюм проходив у Свято-Дмитрівському катехитично-пастирському центрі. Науковий захід відкрив архипастирським  словом Владика Василій, екзарх Харківський УГКЦ. Ректор Колеґії Патріярха Мстислава архиєпископ Ігор Ісіченко передав Інститутові історії Церкви добірку архівних матеріялів – укази, грамоти, свідоцтва, підписані блаженним Григорієм Хомишиним, єпископом Станіславівським, та його вікарієм.

Було заслухано доповіді проректора УКУ, директора Інституту історії Церкви Олега Турія «Погляди на сутність розколу та шляхи поєднання Церкви в середовищі руської світської та церковної еліти напередодні та під час укладання Берестейської унії», архиєпископа Ігоря Ісіченка «Берестейська унія крізь призму літературної полеміки», доцента Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна Андрія Домановського «Між візантиністами та латинізаторами: Йосиф Сліпий про Візантію та її спадок у житті УГКЦ у 1920-1930-і рр.», викладача УКУ Анатолія Бабинського «”За єдність Церкви і народу!”: у фокусі римського періоду пастирської діяльности Йосифа Сліпого». Учасники симпозіюму відповіли на питання присутніх. Модерувала симпозіюм методист Колеґії Патріярха Мстислава Тетяна Трофименко.

У виставковій залі було відкрито виставку «Нічого таємного, що не стало б явним» про насильницьку заборону УГКЦ радянською владою. Першу екскурсію провів Олег Турій.

Фоторепортаж про симпозіюм вміщено за адресою: https://photos.app.goo.gl/hG2T2KCzrWZeVut99

Відеозапис трансляції: Микола Десятник https://www.facebook.com/100017849532314/videos/772192993753676/

Текст Колеґія Патрярха Мстислава: https://www.facebook.com/patriarchmstyslavcollege/posts/3269241206630759

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *