Мощі блаженної Марти Вєцкої у Покотилівському Свято-Покровському монастирі

10 червня до Василіянського монастиря у Покотилівці прибули мощі Блаженної Марти Вєцкої (Згромадження Дочок Милосердя св. Вікентія де Поля).  З міста Снятин Івано-Франківської області, де була похована сестра, розпочалось паломництво мощей блаженної. До Покотилівки Їх привіз о. Віталій зі Згромадження Отців Місіонерів святого Вікентія де Поля. Впродовж вечора чисельні вірні монастирської парафії та інших парафії приступали до мощей, просячи заступництва, здоров’я та миру в Україні. «Багато вірних мають бажання ще раз зустрітися зі Святою, оскільки так мало часу її мощі були у нас. Сподіваємося, що Блаженна Марта ще об’єднає нас в спільній молитві та цілонічних чуваннях», – сказав о. Йосиф Щур, ЧСВВ ігумен монастиря.

Про Блаженну Марту Вєцку

Марта народилась 12 січня 1874 року в селі Новий Вец на півночі Польщі, в сім’ї багатого поміщика; вона була третьою з його 13 дітей. У 18 років Марта Вєцка за покликанням серця вступила до Згромадження Сестер Милосердя у Кракові. З 1893 року працювала у лікарні спочатку у Львові, потім в селі Підгайці, а згодом у містечку Бохня. У 1902 році сестру Марту направили до Снятина, де вона і провела останні два роки свого життя. За своє недовге життя монахиня зазнала багато кривди, несправедливості, осуду, на які не заслуговувала. З любов’ю відносилась до кожного, а найбільше до своїх ворогів. Марта Вєцка зуміла пронести велику любов до людей крізь усе життя.

Сестра Марта була особливою, як до медсестринської праці, так і в  ставленні до людей та своїх пацієнтів. Усміхнена, добра і терпелива. Також мала дар поєднання хворих з Богом; у її відділені ніхто не помирав без Таїнства сповіді. Все життя сестра Марта віддала вірному служінню Богу та людям. Доказом цього стає остання добра справа 30-літньої жінки. Вона замінила молодого працівника лікарні, при дезинфекції приміщення після жінки хворої на тиф, щоб він не заразився, тому що мав жінку і маленьку дитину. Вже на другий день появилися перші симптоми хвороби. Сестра знемагала на очах. І всі спроби лікарів врятувати її були марні. 30 травня 1904 року Господь забрав її до себе.

Під час беатифікаційного процесу було зібрано чимало матеріалів, в яких зафіксовано 132 оздоровлення, поліпшення важкого стану здоров’я без медичного втручання, завдяки молитвам за заступництвом сестри Марти Вєцкої.

24 травня 2008 року, за рішенням Святішого Отця Бенедикта ХVI, відбулась беатифікація сестри Марти Вєцкої у Львові.

Джерело: http://snyatynkostel.wix.com/snyatynkostel#!marta-vetska/ckpy

http://risu.org.ua/ua/index/exclusive/kaleidoscope/53239/

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *