Господь є справедливим – Екзарх Харківський у храмі Святих апостолів Петра і Павла в Спрінг Валі (штат Нью-Йорк)

У неділю 2 червня Владика Василій, Екзарх Харківський очолив Святу Літургію у храмі Святих Петра і Павла в Спрінг Валі( Spring Valley, NY) штат Нью-Йорк, США. Співслужив Архиєрею парох церкви о. Іван Терлецький.

Владику Василія зустріли парафіяни з короваєм, словами подяки за відвідини їхнього храму, а також лунали щирі привітання для Владики з нагоди п’ятиріччя його хіротонії.”Ви маєте щире і добре серця, ви працюєте з благодійними організаціями, щоб підтримати усіх переселенців, військових, поранених, їхні сім’ї”, – йшлося у привітанні.

У пастирському слові Преосвященний Владика Василій застановився на Євангельською подією про зцілення сліпонародженого: “Христос з’являвся своїм учням, щоб укріпити їх у вірі, щоб вони потім могли іти і проповідувати це Євангеліє – Слово радості приходу Спасителя іншим народам. Також Церква в ці неділі старається укріпити у вірі своїх вірних. Сьогоднішня неділя згадує подію про сліпонародженого, в якого Господь зцілив не лише його тілесні очі, але й духовні.”

Екзарх Харківський звернув увагу на те, чи може гріх батьків відбиватися на їхніх дітях. Адже не раз чуємо про різних екстрасенсів, “бабок”, ясновидячих, що кажуть про так званий родовий гріх. Вони говорять, що гріх батьків передається їхнім дітям, і через це родове прокляття може страждати дитина. “В Старому Завіті в книзі Виходу читаємо такі слова: “Гріхи батьків будуть покутувати діти до третього і четвертого покоління.” А святий Іван Золотоустий пояснює ці слова та каже: “Чи справедливо було би, щоби за гріхи батьків відповідали їхні діти? Адже діти не вчинили цього гріха, чому вони повинні відповідати? Це, звичайно, було б несправедливо. А Господь є справедливим”, – підкреслив Владика Василій.

Архиєрей зазначив, що ці слова із Старого Завіту стосуються лише того моменту, коли вибраний народ вийшов з Єгипетської неволі. Бо тоді люди  побачили дуже багато великих знаків Божих – вихід з неволі, 10 Божих Заповідей… І якщо це все переживши, побачивши, вони і надалі будуть грішити, тоді їх діти будуть покутувати. Пророк Єремія говорить, що батьки їли кислий виноград, а оскома залишається на дітях, не буде такого після виходу народу з Єгипетської неволі, але кожен помре за свої гріхи, кожен буде відповідати за свої гріхи.

“Твердження, що гріхи батьків переходять на їхніх дітей є неправдою. Господь є справедливим, тому кожна людина відповідає за свої гріхи, – додав Владика Василій. – Сьогодні Церква подає нам цей уривок, щоб укріпити нас у вірі, щоб ми не сумнівалися, щоб не шукали інших богів, але трималися своєї католицької віри і щоб, наслідуючи нашого Спасителя, з вірою зверталися до Бога в молитві.”

 

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *