«Дякую, приймаю і нічого проти не маю»: у Львові відбувся Чин архиєрейського найменування ієромонаха Володимира Груци
Беручи до уваги пастирські потреби щодо спасіння боголюбивого люду, ми, владою нам даною, отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ, який відбувся в Івано-Франківську 30 серпня – 6 вересня 2015 року, за благословенням Вселенського Архиєрея Папи Франциска, проголошуємо тебе єпископом УГКЦ з титулом єпископського престолу із титулярним осідком Баганни (Dioecesis Bahannensis).
За законами та звичаями Церкви, склади визнання віри та обітницю послуху Вселенському Архиєреєві Папі Франциску і Верховному Архиєпископові УГКЦ Блаженнішому Святославові. Про це йдеться в Декреті Глави УГКЦ щодо найменування о. Володимира Груци, ЧНІ, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ, який зачитав владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ, під час Чину архиєрейського найменування перед Вечірньою напередодні Благовіщення, 6 квітня, в соборі Святого Юра.
Далі єпископ зачитав Грамоту найменування о. Володимира Груци, ЧНІ, Єпископом-помічником Львівської архиєпархії УГКЦ. У ній подається історія розвитку Львівської архиєпархії. Зокрема, що Львівська єпархія була заснована в першій половині XVI століття. Її першим єпископом був владика Макарій Тучапський. У 1807 році, коли відновили Галицьку митрополію, Львівська єпархія отримала статус архиєпархії. «Львів став осідком галицьких митрополитів. Першим серед них був Антін Ангелович (1807-1814). Тут був розташований осідок Києво-Галицького Митрополита Блаженнішого Любомира», – написано в Грамоті.
Згодом, перенісши цей осідок зі Львова до Києва, тодішній Глава Церкви відзначив Львів серед усіх єпархіальних престолів, потвердивши його статус архиєпархією. Тоді ж владику Ігоря (Возьняка) було йменовано Архиєпископом. У 2010 році Львівська архиєпархія отримала Єпископа-помічника Венедикта (Алексійчука). «20 листопада 2011 року ми проголосили в катедральному соборі Святого Юра заснування Львівської митрополії, виокремивши її з Києво-Галицької митрополії. Архиєпископа Ігоря (Возьняка) було іменовано Митрополитом Львівським», – зачитав владика Богдан.
Тож владика-номінант виконуватиме своє служіння, як Єпископ-помічник Архиєпископа Львівського УГКЦ: «Свої дії завжди узгоджуй із Митрополитом. Будь йому вірним сином! Заохочуємо тебе, щоб ти був бездоганним, добролюбивим, мудрим, справедливим та стриманим. Пригадуємо тобі важливий архиєрейський обов’язок – бути вірним членом Синоду Єпископів УГКЦ і брати в ньому активну участь. Провадь своє служіння з відкритим та щирим серцем, з пошаною і любов’ю!».
Далі Блаженніший Святослав звернувся до владики-номінанта такими словами: «Ти чув текст Декрету та Грамоти. А тепер перед обличчям єпископів і Божого люду скажи всім нам, яким є твоє рішення!». «Я дякую, приймаю і нічого проти не маю», – відповів владика-номінант. «Нехай Богові буде дяка», – сказав Верховний Архиєпископ УГКЦ.
Після цього новоіменований владика на Євангелії склав своє визнання віри, присягу вірності Вселенському Архиєреєві та присягу відданості Главі УГКЦ. По завершенні Чину владика-номінант очолив Велике повечір’я з литією.
Пригадуємо, завтра, у свято Благовіщення, в архикатедральному соборі Святого Юра відбудеться єпископська хіротонія ієромонаха Володимира. Божественну Літургію з Чином архиєрейської хіротонії очолить Блаженніший Святослав. Співсвятителями будуть владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський, та владика Ярослав, Єпископ Самбірсько-Дрогобицький.
фото Богдана Луковського
Департамент інформації УГКЦ
Джерело: http://news.ugcc.ua/news/dyakuyu_priymayu_%D1%96_n%D1%96chogo_proti_ne_mayu_u_lvov%D1%96_v%D1%96dbuvsya_chin_arhiiereyskogo_naymenuvannya_%D1%96ieromonaha_volodimira_grutsi_76396.html