День духовної віднови у патріотичному таборі “Відвага ім. Івана Гавдиди”
27 липня у патріотичному наметовому таборі “Відвага ім. Івана Гавдиди”, що цього року базується у самому центрі Харківського екзархату – на межі трьох областей Полтавської, Харківської та Сумської, відбувся день духовної віднови, яку провадили греко-католицькі священики з Полтави.
Отець Юрій Кролевський, розпочавши з теми “Християнство та націоналізм”, послідовно, систематично та доступно розповів про витоки християнства та його роль у формуванні світогляду націоналіста, про витоки націоналізму та його роль у житті християнина. Також душпастир пояснив, як потрібно будувати любов до Батьківщини та як потрібно ставитися до ворогів Української держави. “Ми не можемо, – зауважив священик, – ненавидіти наших ворогів, ми не повинні зосереджувати на ненависті свої внутрішні сили, але сьогодні як ніколи раніше ми повинні розпалити свою любов до Батьківщини і зосередити свої власні сили для того, щоб побудувати омріяну державу у якій би не розгулювали корупція та хабарництво, а панували би повага до гідності людської особи, справедливість, добробут, мир та спокій”.
Наступна конференція, яку провів отець Максим Кролевський, була присвячена передподружнім та подружнім стосункам між хлопцем та дівчиною, між чоловіком та дружиною. Священик також розповів про шляхи правильної комунікації, про мистецтво спілкування у побудові стосунків між хлопцем і дівчиною, про те, як відрізнити правдиву любов від закоханості та про взаємне пізнання й різницю статей. “Ми повинні усвідомити, – підкреслив священик, – що чоловік і жінка мислять по-різному. Дуже часто те, що для жінки є надважливим та головним, для чоловіка є абсолютно не важливим, і навпаки”.
Також душпастир розповів про діяльність Бюро УГКЦ з питань екології, як по-християнськи повинен дивитися націоналіст на Богом сотворений світ та формувати у своєму серці любов до Батьківщини і в екологічному просторі. “Для того, щоб бути правдивим християнином та націоналістом у повному значенні цих слів, – зауважив екореферент на завершення дня духовної віднови, – ми повинні формувати у собі відповідальність за Богом сотворений світ”. Отець Максим роздав усім учасникам табору екологічні закладки та стікери, а для таборового проводу подарував “Екологічний дороговказ” очільника Бюро УГКЦ з питань екології п. д-ра Володимира Шеремети.