Карітас Полтава: Історії людей, які приходять на полтавські вокзали за безкоштовними обідами

Благодійний фонд «Карітас Полтава» понад 2 місяці роздає безкоштовні гарячі обіди людям, які опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Раніше готували 40 обідів, а наразі привозять 60.  Обіди щосереди роздають на Південному вокзалі о 15:00, а на Київському вокзалі о 15:30. Тут на волонтерів кожного тижня чекають люди, які прийшли отримати обід. Жінки, чоловіки та діти по черзі беруть чай та отримують пакунки з їжею. Також волонтери щоразу намагаються привезти теплі речі: верхній одяг та взуття.

Один із чоловіків бере безкоштовну їжу. Він – офіцер запасу, отримав інвалідність на війні. Приходить сюди за обідом, бо самостійно йому складно готувати та пересуватися. Він розповів, що має будинок, але самотній. Його дружина померла, а сини служать в ООС:

«У мене є будинок, сам готувати і стояти довго на кухні я не можу, тому приходжу сюди.  У мене є 9 онуків та 4 невістки – вони живуть у Києві».

Ще один чоловік каже, що приїхав з Донбасу до Полтави разом з мамою. Оселилися в одному з притулків, згодом поїхав працювати, а коли повернувся, мами вже не було у притулку. Він пішов звідти і тепер займається пошукати матері. Чоловік не має житла, тому приходить за гарячими обідами на вокзал.

Жінка, яка прийшла за гарячими обідами на Київський вокзал, розповіла, що має інвалідність другої групи. Вона отримує пенсію за інвалідністю, але цього не вистачає на життя. У неї є дочка та двоє онуків:

«Вони теж небагато живуть, з роботою складно. Я живу в приватному секторі, був раніше газ, а потім через маленьку пенсію перейшли на дрова. Життя змушує приходити».

Ще один чоловік на Київському вокзалі розповів, що раніше працював інженером. Після смерті дружини, її наркозалежний син продав будинок, і чоловік залишився без житла.  Наразі волонтери йому допомагають отримати паспорт та документи, щоб він міг отримувати пенсію.

За словами директора благодійного фонду о. Володимира Раковецького, якщо волонтери матимуть можливість, акцію проводитимуть і навесні, доки вистачатиме продуктів та ресурсів.

Якщо ви хочете долучитися до акції, звертайтеся в благодійний фонд «Карітас Полтава» за адресою: вул. Пилипа Орлика 20/1, або за контактним номером телефону: 095 288 8707.

Альона Ягольник

Також може зацікавити...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *